Bardzo udane występy naszych zawodników na Mistrzostwach Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF

Z tegorocznej edycji Mistrzostw Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF wieziemy aż 29 medali (8 złotych, 11 srebrnych i 10 brązowych) co dało Dęblińskiej Szkole Taekwon-do 2 miejsce w klasyfikacji generalnej klubów.

W turnieju wystartowało blisko 250 zawodników z 16 klubów. Jak zwykle rywalizacja odbywała się w 3 konkurencjach – układów formalnych, walkach i technikach specjalnych. Znakomita większość kategorii była bardzo licznie obsadzona, co oznaczało, że na każdy medal trzeba było solidnie zapracować. Poziom zawodów był wysoki, na co bezsprzecznie wpłynęła obecność licznej reprezentacji klubu Samuraj z Wrocławia i to właśnie tenże klub stanął tym razem na najwyższym podium klasyfikacji drużynowej.

Tym bardziej cieszą tegoroczne bardzo dobre wyniki naszych zawodników, z których połowa stawiała dopiero swoje pierwsze kroki w rywalizacji sportowej. Oto nasi tryumfatorzy:

• 3 miejsce – techniki specjalne czarnych pasów

Dziękuję wszystkim zawodnikom (bez względu na wynik), którzy reprezentowali nasz klub w Nałęczowie a szczególnie tym, którzy pojechali po raz pierwszy. Pamiętajcie, że zdobywanie doświadczenia i walka z samym sobą, czy jak to trener mówi z „trzęsącymi się portkami” – też są bardzo ważne. To, że pojechaliście i wystąpiliście, to już sukces i Wasze małe zwycięstwo, bo pokonaliście te straszki, które w Was siedziały przed zawodami. I naprawdę nie ma znaczenia czy przy okazji zdobyliście medal, czy też tym razem się nie udało – wygraliście ze strachem i jako trener jestem z Was wszystkich dumny. Dziękuję.

Dziękuję Zuzi i Emilce za „ogarnianie” na zawodach naszej licznej gromadki. Dziękuję sędziom za ich ciężką pracę podczas zawodów. Dziękuję też rodzicom i osobom towarzyszącym za doping na hali.