O nas

O nas
Dęblińska Szkoła Taekwon-do ze swoją ponad 25-letnią historią jest najdłużej nieprzerwanie funkcjonującym klubem sztuki walki w Dęblinie i okolicach. Trenuje u nas blisko 200 zawodników i zawodniczek, co czyni nas jednym z największych klubów w okolicy.

Od lat dzieje się jakoś tak, że większość osób trafiających do nas, zostaje na naszej sali na długo i bardzo często znajduje tu swoją pasje na całe życie.

Nasi zawodnicy oraz nasi instruktorzy prezentują wysoki poziom wyszkolenia technicznego.

Przez lata swojej działalności wytrenowaliśmy ponad 60 osób ze stopniami mistrzowskimi (tzw. czarnymi pasami) oraz wielu INSTRUKTORÓW, którzy dziś samodzielnie prowadzą własne kluby.

Nasi podopieczni biorą udział w największych imprezach ogólnopolskich oraz międzynarodowych (jak Mistrzostwa Europy czy Świata) osiągając sukcesy sportowe. Od wielu lat są nagradzani stypendiami Burmistrza Miasta Dęblin za swoje osiągnięcia sportowe. Wielokrotnie klub nasz stawał na najwyższym podium w kategorii „Najlepszy klub” podczas rozmaitych zawodów ogólnopolskich. Nasi podopieczni zdobywali natomiast tytuły „Najlepszego zawodnika” i „Najlepszej zawodniczki” turnieju.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

Taekwon-do to sztuka walki i samoobrony, która umożliwia ćwiczącemu rozwój na różnych płaszczyznach. Można ją ćwiczyć  bez względu na wiek, płeć i stopień umiejętności fizycznych. Dolna granica wiekowa to 6 lat, górnej nie ma. Głównym kryterium jest chęć trenowania. U nas na pewno odnajdziesz przyjazną atmosferę, radość z uprawiania sportu, życzliwych ludzi.

 

Nasze zajęcia przyczyniają się do rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży oraz zapewniają zdrowie fizyczne i dobre samopoczucie psychiczne. Ponadto mobilizują do wzmożonego wysiłku i ciągłego rozwoju. Zachęcają ćwiczących do racjonalnego stawiania sobie coraz to nowych celów życiowych (odciągając tym samym od nałogów i uzależnień) poprzez pokonywanie trudności codziennego treningu i zdobywanie kolejnych stopni szkoleniowych. Oswajają z niepowodzeniami i porażkami. Treningi Taekwon-do zapobiegają agresji u dzieci i młodzieży poprzez naukę na zajęciach szacunku dla samego siebie i drugiego człowieka, zachęcanie do niesienia pomocy innym i budowanie atmosfery przyjaźni wśród trenujących.

Dzięki temu wszystkiemu łatwiej przezwyciężyć problemy w życiu codziennym, w szkole, w pracy, w stresującej lub niebezpiecznej sytuacji.

Zapraszamy do nas!

Napisz do nas przez MESSANGERA