Zapraszamy na Bieg Szlak Trafi w Parchatce

Zapraszamy na Bieg Szlak Trafi w Parchatce

Lubisz wyzwania? Lubisz biegać w pięknych okolicznościach przyrody? Zobacz co się szykuje tuż pod Twoim nosem!

Jako osoba zamiłowana w przeróżnych formach aktywnego spędzania wolnego czasu oraz w turystyce, starałem się, jako nauczyciel, „zarażać” swoimi pasjami moich podopiecznych.

 I to jak najczęściej 🙂

Często wybieraliśmy się m.in. na rajdy piesze po Kazimierskim Parku Krajobrazowym.

A trzeba przyznać, że niezwykle urokliwe tereny, niebywała przyroda, niezliczone wąwozy lessowe, znajdujące się na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, zachęcają do aktywnego wypoczynku w tej przepięknej atmosferze.

Kto choć raz był ze mną, ten wie o czym mówię  😉

Jakże się uradowałem, gdy rok temu dowiedziałem się (zupełnie przypadkiem), że oto w otulinie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, pod karczmą w Parchatce, organizowana jest już od kilku lat impreza o nazwie BIEG SZLAK TRAFI.

W tamtym roku nie zdążyłem wziąć w niej udziału, ale w tym roku byłem jednym z pierwszych, którzy się zgłosili. I już nie mogę się doczekać do 4 sierpnia… 🙂

 

O co w tym chodzi?

Chodzi przede wszystkim o podjęcie wyzwania. Nie byle jakiego wyzwania…

Masz bowiem do wyboru trzy trasy biegowe: 7km, 21 km i 57km.

Każda z nich „oferuje Ci” liczne podbiegi i zbiegi dnem wąwozów, kurz i błoto, grząskie i podmokłe łąki, czasem chaszcze i pokrzywy po pas, zwalone drzewa na trasie, przeprawy przez rzeczkę i oczywiście skwar (bo to przecież początek sierpnia).

Taki bieg już sam w sobie na pewno dostarczy każdemu sporych emocji i adrenaliny.

Ale to przecież nie wszystko. Bo oto tajemnicza kraina wąwozów lessowych, oprócz wyżej opisanych trudów, zaoferuje Ci również swoje niebywałe uroki.

W czasie biegu będzie Ci nieustannie towarzyszyć niepowtarzalna przyroda tych terenów. Przede wszystkim majestatyczne wąwozy, ale również wspaniałe widoki na wielobarwne pola róż, tyczki z dojrzewającym chmielem, złote zboża, sady pełne owoców, łąki pełne polnych kwiatów czy widoczne w oddali zakola Wisły.

Na mecie w Parchatce czekać będzie na Ciebie gorąca atmosfera a także piernikowe koguty i pyszne wegańskie leczo.

Jeśli się zdecydujesz podjąć wyzwanie, to koniecznie zabierz ze sobą do kibicowania rodzinę oraz przyjaciół. Na pewno nie będą się nudzić podczas twoich zmagań, będą bowiem na nich czekać liczne atrakcje na pikniku i jarmarku tuż przy karczmie w Parchatce (obok stoku narciarskiego).

 

Lubisz biegać – podejmij swoje wyzwanie!

W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział ponad pół tysiąca osób z całej Polski oraz z zagranicy.

Polecam, zachęcam.

Ja tam będę! W tym roku moim wyzwaniem jest trasa 21km.

Szczegóły i zapisy na stronie biegszlaktrafi.pl

Jarosław Bigos

 

Napisz do nas przez MESSANGERA