Zakończenie sezonu 2022/23

Zakończenie sezonu 2022/23

22 czerwca 2023 roku Dęblińska Szkoła Taekwon-do oficjalnie zakończyła sezon treningowy 2022/23. Był to dobry sezon dla naszego klubu.

Zajęcia cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży.

W minionym już sezonie trenowało u nas ponad 160 zawodników i zawodniczek. Zajęcia były prowadzone w 8 grupach treningowych (6 miejscowych – 2 początkujące, 2 średniozaawansowane i 2 zaawansowane oraz w 2 sekcjach zamiejscowych – w Stężycy i Kłoczewie.

Szkolenia odbywały się także poza standardową salą treningową.

Blisko 40 naszych taekwondoków wzięło udział w letnim obozie szkoleniowym taekwon-do, który odbył się w Dźwirzynie nad Bałtykiem. Nasi zawodnicy, w towarzystwie innych taekwondoków z Lubelszczyzny, mieli okazję podnosić swoje umiejętności techniczne pod okiem Mistrza Sławomira Gruszczyńskiego (VIII dan) oraz innych świetnych instruktorów.

W styczniu 2023 roku trener Jarosław Bigos wziął udział w Międzynarodowym Seminarium Szkoleniowym prowadzonym przez Dyrektora Technicznego ITF Wielkiego Mistrza Hwang Ho Yonga (IX dan). Szkolenie zorganizowane zostało przez Czeski Związek Taekwon-do i uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób z całego świata (głównie posiadaczy wysokich stopni mistrzowskich w taekwon-do ITF).

W lutym 2023 roku odbyło się w Świdniku seminarium szkoleniowe taekwon-do, które poprowadził mistrz Juanito Jr Arsol (VIII dan). Filipińsko-włoski mistrz zaprezentował szereg ciekawych ćwiczeń z zakresu walki, samoobrony opartej na prostych elementach układów oraz technik z wyskoku.
W szkoleniu, którego organizatorem był Lubelski Klub Sportów Walki DAN wzięli również udział zawodnicy naszego klubu.

Ponadto w ciągu całego sezonu prowadziliśmy praktyczne szkolenie 5 instruktorów krajowych (Emilia Dąbrowska, Nadia Dąbrowska, Damian Dąbrowski, Mikołaj Dąbrowski i Zuzanna Janeczko).

Stale podnoszone w czasie treningów i szkoleń umiejętności techniczne były weryfikowane podczas egzaminów. Nasi zawodnicy w ciągu sezonu zdawali na kolejne stopnie szkoleniowe i mistrzowskie.

27 października 2022 roku nasi poczatkujący zdawali na pierwszy stopień szkoleniowy w TAEKWON-DO – 10 cup. BIAŁY PAS otrzymało wtedy w sumie 53 taekwondoków z naszych sekcji z Dęblina, Kłoczewa i Stężycy.

26 listopada 2022 w Dęblinie odbyły się egzaminy na niższe stopnie szkoleniowe. Promocje uzyskało 26 taekwondoków z Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do.

W wyniku przeprowadzonego 13 maja 2023 roku EGZAMINU NA STOPNIE SZKOLENIOWE, awanse na nowy pas otrzymało 140 taekwondoków.

10 CZERWCA 2023 W DĘBLIŃSKIEJ SZKOLE TAEKWON-DO ODBYŁ SIĘ EGZAMIN NA STOPNIE MISTRZOWSKIE.

Kandydatów na CZARNE PASY w TAEKWON-DO oceniała komisja egzaminacyjna w składzie:

 • VI DAN Jarosław Bigos – Przewodniczący (Instruktor Międzynarodowy Taekwon-do ITF)
 • IV DAN Zbigniew Stola – Sekretarz Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF
 • IV DAN Izabela Grodzicka – Instruktor Międzynarodowy Taekwon-do ITF
 • IV DAN Maciej Ługowski

W WYNIKU POZYTYWNIE ZŁOŻONEGO EGZAMINU STOPNIE MISTRZOWSKIE OTRZYMALI:

 • I DAN – Mateusz Kasperski
 • I DAN – Piotr Wójcik
 • I DAN – Cezary Szczur (Klub GEDEON)
 • II DAN – Zuzanna Janeczko
 • III DAN – Adam Majsterek

W minionym sezonie wzięliśmy udział w trzech ważnych turniejach taekwon-do.

15 października w Rydze (Łotwa) 4 zawodników Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do, reprezentujących biało-czerwone barwy, rywalizowało w międzynarodowym turnieju Baltic Amber Cup, którego organizatorem była Łotweska Federacja Taekwon-do. Oprócz naszej drużyny oraz gospodarzy – Łotyszy, w turnieju udział wzięli zawodnicy ze Szwecji, Finlandii, Norwegii i Estonii.

Turniej ten stał na wysokim poziomie technicznym oraz organizacyjnym.

Na Baltic Amber Cup, każdy z naszych zawodników występował jedynie w swojej koronnej konkurencji. Na 4 konkurencje, w których braliśmy udział przywozimy aż 3 (srebrne) medale. 

Na podium w Rydze stanęli:

 • Marceli Antosik – srebro w konkurencji walk seniorów do 85kg (po bardzo trudnym, zaciętym finale Marcel musiał uznać wyższość Łotysza i w konkurencji walk seniorów do 85kg zdobywa on ostatecznie 2 miejsce).
 • Bartosz Fusiarz – srebro w konkurencji walk juniorów +70kg (w drodze do finału Bartosz pokonał wysoką przewagą punktową zawodników z Łotwy i Norwegii, by w finale minimalnie ulec zawodnikowi z Estonii)
 • Adam Majsterek – srebro w konkurencji układów formalnych weteranów (Adam pozostawił za sobą zawodników z Norwegii i Łotwy, zaś w finale musiał uznać wyższość Estończyka i ostatecznie zakończył rywalizację na 2 miejscu).

3 grudnia 2022 w Nałęczowie odbyły się Mistrzostwa Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF. Ten cykliczny turniej zgromadził ponad 170 zawodników z 4 regionów Polski: Lubelszczyzny, Pomorza, Mazowsza i Śląska, reprezentujących 14 klubów. Dęblińska Szkoła Taekwon-do wystawiła do tej imprezy ponad 30 zawodników.

Dorobek medalowy Dęblińsiej Szkoły Taekwon-do na Mistrzostwach Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF to: 13 złotych, 13 srebrnych i 8 brązowych medali. Ponadto w ręce dębliniaków trafił Puchar dla Najlepszego Klubu i Najlepszego Zawodnika (Piotr Wójcik).

27 maja 2023 we Wrocławiu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Taekwon-do federacji ITF Union.

Nasz klub reprezentowało 3 zawodników. Przed startem obiecali oni, że każdy wróci z zawodów ze złotym medalem.  Jak zapowiedzieli – tak zrobili!

Blians – 3 zawodników, 3 konkurencje, 3 złote medale.

 • Junior Bartosz Fusiarz ZŁOTO w konkurencji walk +70kg
 • Senior Szymon Przybysz ZŁOTO w konkurencji walk do 70kg
 • Weteran Adam Majsterek ZŁOTO w konkurencji układów formalnych.

Osiągnięcia naszych zawodników zostały zauważone i docenione przez władze Dęblina.

W dniu 30 marca br. podczas LXXV Sesji Rady Miasta Dęblin wręczone zostały stypendia sportowe Burmistrza Miasta Dęblin dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie ogólnopolskim i międzynarodowym za rok 2022.

Wręczenia stypendiów dokonał Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka wraz z Naczelnikiem Wydziały Oświaty, Kultury, Promocji i Sportu Miasta Dęblin Agnieszką Chlaściak – Pietruszewską.

Nagrodzeni zostali: Zuzanna Janeczko, Tadeusz Majsterek, Szymon Przybysz, Marceli Antosik, Michał Filipowski i Bartosz Fusiarz.

Nasze umiejętności prezentowaliśmy podczas pokazów i spotkań z młodzieżą

Dwukrotnie w tym sezonie nasi zaawansowani taekwondocy Bartosz Fusiarz, Cyprian Kupajczyk przy wsparciu Kai Szczepaniak przedstawili krótki pokaz technik Taekwon-do w swojej szkole – Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie. Nasi taekwondocy zaprezentowali układy, techniki specjalne, walki i rozbicia desek. Koledzy i koleżanki byli pod dużym wrażeniem ich występu.

10 lutego 2023 w dęblińskiej „TRÓJCE” spotkaliśmy się z uczniami i rozmawiali o tym, jak bardzo ważna w życiu młodego człowieka jest aktywność fizyczna, sport, a także rozwijanie swoich pasji. Oczywiście wszystko to okraszone zostało praktyczną prezentacją naszej pasji jaką jest taekwon-do. W prezentacji wzieli udział trener Jarosław Bigos wsparty przez Marcelego Antosika i Szymona Przybysza.

22 czerwca 2023 zakończyliśmy 25 sezon treningowy dęblińskiego taekwon-do

Podczas spotkania wszystkich dęblińskich grup treningowych na boisku sportowym, wręczone zostały dyplomy ukończenia sezonu oraz certyfikaty z ostatniego egzaminu. Ponadto wspólnie wykonaliśmy kilka form, a także zrobiliśmy zdjęcia grupowe. Spotkanie to było też okazją to pożegnania piątki naszych instruktorów, a zarazem wieloletnich i utytułowanych zawodników Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do – Emilii Dąbrowskiej, Nadii Dąbrowskiej, Mikołaja Dąbrowskiego, Damiana Dąbrowskiego i Marcelego Antosika, którzy dalsze swoje plany życiowe będą realizować z dala od Dęblina.

Na salę treningowe wracamy znów od września.

6 grup dęblińskich
sekcja kłoczew
sekcja stężyca
ostatnia sesja zdjęciowa czarnych pasów w tym składzie
Napisz do nas przez MESSANGERA