Udany występ naszych zawodników na zawodach międzynarodowych BALTIC AMBER CUP w Rydze

Udany występ naszych zawodników na zawodach międzynarodowych BALTIC AMBER CUP w Rydze

Podsumowanie startu w European Challenge Taekwon-do tournament “Baltic Amber Cup 2022”.

15 października w Rydze (Łotwa) 4 zawodników Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do, reprezentujących biało-czerwone barwy, rywalizowało w międzynarodowym turnieju Baltic Amber Cup, którego organizatorem była Łotweska Federacja Taekwon-do. Oprócz naszej drużyny oraz gospodarzy – Łotyszy, w turnieju udział wzięli zawodnicy ze Szwecji, Finlandii, Norwegii i Estonii.

Turniej ten stał na wysokim poziomie technicznym oraz organizacyjnym.

Na Baltic Amber Cup, każdy z naszych zawodników występował jedynie w swojej koronnej konkurencji. Na 4 konkurencje, w których braliśmy udział przywozimy aż 3 (srebrne) medale. Starty dębliniaków należy więc zaliczyć do bardzo udanych.

Na podium w Rydze stanęli:

  • Marceli Antosik – srebro w konkurencji walk seniorów do 85kg (po bardzo trudnym, zaciętym finale Marcel musiał uznać wyższość Łotysza i w konkurencji walk seniorów do 85kg zdobywa on ostatecznie 2 miejsce).
  • Bartosz Fusiarz – srebro w konkurencji walk juniorów +70kg (w drodze do finału Bartosz pokonał wysoką przewagą punktową zawodników z Łotwy i Norwegii, by w finale minimalnie ulec zawodnikowi z Estonii)
  • Adam Majsterek – srebro w konkurencji układów formalnych weteranów (Adam pozostawił za sobą zawodników z Norwegii i Łotwy, zaś w finale musiał uznać wyższość Estończyka i ostatecznie zakończył rywalizację na 2 miejscu).

Pomimo dobrego występu bez medalu z Łotwy wraca nasz kadet – Tadeusz Majsterek.

Jesteśmy dumni z wszystkich naszych zawodników. Przynosicie chlubę naszemu klubowi i naszemu miastu.

Jesteśmy przekonani, że Baltic Amber Cup na stałe wpisze się w kalendarz naszych imprez.

***

Napisz do nas przez MESSANGERA