Sezon 2008/09

Sezon 2008/09

PO II PUCHARZE POLSKI W BRZEGU DOLNYM

 • Podczas drugiego już Polish Open wystąpiła setka zawodników z 4 krajów Czech, Słowacji, Estonii i oczywiście Polski. Drużyna naszego klubu zaprezentowała się nie źle na turnieju, zważywszy na to że wykonywaliśmy pokazy podczas zawodów (m.in. dla telewizji). W klasyfikacji generalnej Dęblińska Szkoła Taekwon-do zajęła 3 miejsce. Najlepiej spisała się Iza Grodzicka, która po raz kolejny w swej karierze zdobyła Puchar Najlepszej Zawodniczki Turnieju. Iza w walkach w swojej kategorii wagowej do 51kg była niepokonana, zaś w kategorii wyższej do 57kg zdobyła srebro. Złoto dołożyła w technikach specjalnych. Bardzo dobrze wypadł również Piotr Wojtaś, który stoczył 11 walk wszystkie wygrywając. Zdobył złoto zarówno w swojej kategorii do 71kg, jak i w kategorii wyższej do 78kg. Dla Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do medale zdobywali również: Paweł Głowienka – srebro w układach II i III danów, Łukasz Bieńko – srebro w walkach +78kg, Pielak Dawid – srebro w walkach do 69kg, Gruza Tomasz – brąz w walkach do 69kg, Ługowski Maciej – brąz w technikach specjalnych

 

OFERTA LETNIEGO OBOZU TAEKWON-DO W USTRONIU MORSKIM 

 • Zapraszamy na letni obóz sportowy taekwon-do w Ustroniu Morskim. Szczegóły oferty znajdują się na stronie www.taekwondo-itf.pl. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z trenerem.

 

PISMO BURMISTRZA MIASTA DĘBLIN 

 

SKŁAD NA POLISH OPEN W BRZEGU DOLNYM

 • W ostatni weekend kwietnia po raz drugi zostanie rozegrany w Brzegu Dolnym Puchar Polski w Taekwon-do ITF. Swój przyjazd zapowiedziały ekipy z Czech, Słowacji i Estonii. Dęblińską Szkołę Taekwon-do reprezentować będą:

Paweł Głowienka II dan, Izabela Grodzicka I dan, Piotr Wojtaś I dan, Łukasz Bieńko I dan, Dawid Pielak 1 cup, Maciej Ługowski 1 cup, Przemysław Adamiec 1 cup, Remigiusz Warda 1 cup, Marcin Kamiński 3 cup, Tomasz Gruza 7 cup.

 

POKAZY W LO

 • W czwartek 26.03 oraz tydzień później przy okazji imprez promujących zdrowy tryb życia a także dni otwartych, które odbywały się w naszym Liceum, kilku zawodników Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do dało pokaz swych umiejętności. Byli to: Paweł Głowienka. Kamil Węcel, Konrad Węcel, Ewa Głowienka, Dawid Pielak, Remigiusz Warda, Przemysław Adamiec oraz Tomasz Gruza. Warto dodać iż w/w sami wyreżyserowali i przygotowali tenże pokaz, a reakcje publiczności podczas występu jak i po nim, świadczyły o tym, że młodzi taekwondocy zrobili “kawał dobrej roboty”. Gratulacje!!!

 

EGZAMIN NA STOPNIE SZKOLENIOWE

 • W dniu 17.02 w wyniku przeprowadzonego egzaminu na stopnie szkoleniowe (egzaminator V dan Sławomir Gruszczyński) promocję otrzymali:

na 10 cup: Wojciech Hawrylak, Paweł Lesisz, Daniel Kardas, Mikołaj Kałaska, Michał Lesicki, Patryk Ośko, Mateusz Kwas, Paweł Piskor, Rafał Piątek

na 9 cup: Paweł Nowicki

na 8 cup: Oliwia Piątkiewicz, Grzegorz Piątkiewicz, Jakub Grzywacz, Bartłomiej Chlaściak, Łukasz Domaracki

na 7 cup: Julia Wnuk, Anita Rękas, Jakub Teodorowicz,

na 6 cup: Tomasz Gruza

na 5 cup: Dżesika Kubak

na 4 cup: Magdalena Dudzicz, Karol Domaracki

na 2 cup: Rafał Królik

GRATULUJEMY!!!

 

PIERWSZY II DAN W NASZYM KLUBIE 

 • Paweł Głowienka jako pierwszy wychowanek Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do otrzymał stopień mistrzowski II dan. Miało to miejsce podczas egzaminu centralnego odbywającego się 15.02 na zakończenie seminarium szkoleniowego. Egzaminatorem był mistrz Hwang Ho Yong. GRATULUJEMY!!!

 

SEMINARIUM W BRZEGU DOLNYM 

 • Po raz kolejny do Polski zawitał mistrz Hwang Ho Yong VIII dan. Tym razem 9 osób z naszego klubu wzięło udział w poprowadzonym przez niego seminarium szkoleniowym. Relacja i zdjęcia na stronie Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF

 

MISTRZOSTWA POLSKI TANGSOODO W PUŁAWACH 

 • W tym roku ze względu na odbywające się w tym samym czasie seminarium z mistrzem Hwang Ho Yongiem na MP Tangsoodo w Puławach (14-15.02) wystąpiła bardzo skromna liczebnie reprezentacja naszego klubu w osobie Piotra Wojtasia I dan i Dawida Kurka I dan. Obaj zdobyli medale w konkurencjach technicznych – Dawid złoto w technikach specjalnych, zaś Piotrek srebro w układach oraz brąz w technikach specjalnych. GRATULACJE!!!

 

STYPENDIA SPORTOWE DLA NASZYCH ZAWODNIKÓW 

 • W ubiegły wtorek 27.01 podczas sesji rady miasta w Urzędzie Miasta Dęblin odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wybitne wyniki we współzawodnictwie sportowym. Wśród 4 laureatów znalazło się aż 3 zawodników Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do:

Izabela Grodzicka otrzymała stypendium w wysokości 300 zł miesięcznie

Piotr Wojtaś otrzymał stypendium w wysokości 200 zł miesięcznie

Maciej Ługowski otrzymał stypendium w wysokości 200 zł miesięcznie

Uroczystego wręczenia stypendiów dokonali Burmistrz Miasta Dęblin – Stanisław Włodarczyk oraz przewodniczący Rady Miasta p. Karpiński oraz pan Czesław Matysek. Gratulujemy nagrodzonym!!!

 

ZIMOWA SESJA FOTOGRAFICZNA:)

 • Kilku zapaleńców z naszego klubu udało się pewnego razu na dęblińskie forty i pomimo śniegu i mrozu postanowiło pozować do zdjęć w doboczkach:) Klikając na poniższą fotkę można zobaczyć kilka próbek z tego co im wyszło…

 

 

PUCHAR ŚWIDNIKA 2008 (dodano 19.11)

 • W ostatni weekend (15-16.11) odbył się X Otwarty Turniej Taekwon-do “Puchar Świdnika”. W tym roku nasz klub reprezentowała tylko garstka zawodników. 6 walecznych zdobyło dla nas 8 medali (2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe):

Paweł Głowienka – srebro w układach indywidualnych, srebro w technikach specjalnych i brąz w układach synchronicznych wraz z Dawidem Pielakiem (Dawid dodatkowo srebro w technikach specjalnych).

Maciej Ługowski i Remigiusz Warda – złoto w układach synchronicznych (Remek dodatkowo brąz w technikach specjalnych)

Krzysztof Chołuj – brąz w układach

Jakub Żmuda – złoto w układach

 

WYNIKI EGZAMINU NA STOPNIE SZKOLENIOWE

 • W miniony czwartek 23.10.08 aż 27 osób z naszego klubu uzyskało promocje na kolejne stopnie szkoleniowe. Egzamin przeprowadził tradycyjnie V dan Sławomir Gruszczyński. 

A oto wyniki:

10 cup:

Oliwia Piątkiewicz, Grzegorz Piątkiewicz, Aleksandra Garbicz, Alicja Garbicz, Ryszard Pietrzak, Paweł Nowicki, Jakub Grzywacz, Bartłomiej Bednarczyk, Karol Maj, Bartłomiej Chlaściak, Łukasz Domaracki

9 cup:

Filip Lewczyk

8 cup:

Tomasz Gruza, Łukasz Sentkiewicz, Anita Rękas, Julia Wnuk, Jakub Teodorowicz

6 cup:

Arkadiusz Macierzyński, Filip Papis, Krzysztof Chołuj, Krzysztof Jędrys, Jakub Głowienka, Dżesika Kubak, Kacper Kubak

4 cup:

Marcin Kamiński

3 cup:

Rafał Królik

1 cup:

Krystian Sankowski

GRATULUJEMY!!!

 

ZAPRASZAMY NA EGZAMIN 

 • Zapraszamy wszystkich ćwiczących, rodziców i sympatyków taekwon-do na egzamin na stopnie szkoleniowe, który odbędzie się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 3 w Dęblinie w czwartek 23.10.2008 roku o godzinie 18.00.

 

RAJD PIESZY PO KAZIMIERSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM 

 • We środę 17.09 spora część taekwondoków z grupy zaawansowanej wzięła udział w pieszym rajdzie po przepięknych terenach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. W iście ekstremalnych warunkach (deszcz, wiatr i błoto) pokonaliśmy prawie 20km (z Dobrego do Bochotnicy) wśród wąwozów, jarów, skarp i pól. Pomimo iż tereny przez, które przeszliśmy leżą niedaleko, bo jakieś 40km od Dęblina, dla większości piechurów było to dziewicze poznawanie tych przepięknych zakątków. Są one bowiem mniej znane niż sam Kazimierz Dolny jednak na pewno równie warte odwiedzenia.

ROZPOCZĘCIE NOWEGO SEZONU 2008/2009

 • UWAGA ĆWICZĄCY!!! Nowy sezon rozpoczynamy 1 września (poniedziałek). Trening dla 2 grup odbędzie sie o 18.30. Kolejne 2 treningi – we wtorek 18.30 i czwartek 19.00 (również 2 grupy razem).

W drugim tygodniu treningowym rozpoczynamy podział na grupy. Dni i godziny treningów pozostają takie same jak w ubiegłym sezonie, czyli:

poniedziałek: 18.30 – młodsza; 19.45 – starsza

wtorek: 18.30 – młodsza; 19.45 – starsza

czwartek: 19.00 – dwie grupy razem

Zapraszamy!!!

 

WYNIKI IV MISTRZOSTW LUBELSZCZYZNY W TAEKWON-DO ITF 

 • W sobote 12.07.2008 odbyła się 4 już odsłona Mistrzostw Lubelszczyzny w Taekwon-do ITF. Janow Lubelski gościł ponad 60 zawodników z 7 klubów. Rywalizacja odbywała się w 4 konkurencjach (układach, walkach, technikach specjalnych i testach siły) podzielonych na 14 kategorii. Zawodnicy z Dęblina po raz kolejny okazali się najlepszą ekipą na tej imprezie zdobywając medale w aż 13 na 14 odbytych kategorii – w sumie 19 krążków (6 złotych, 8 srebrnych i 5 brązowych). W 3 kategoriach całe podium należało do Dębliniaków. Najlepszą zawodniczką turnieju została Izabela Grodzicka, a zawodnikiem Paweł Głowienka – oboje z naszego klubu (FOTKA PONIŻEJ).

 

NOWE STOPNIE SZKOLENIOWE KLUBU 

 • W wyniku przeprowadzonego (15 lipca – podczas obozu szkoleniowego taekwon-do) egzaminu promocję na kolejny stopień szkoleniowy otrzymali:

8 cup: Oliwia Herbowicz, Marcin Szczepaniak

6 cup: Jakub Żmuda, Michał Filipowski

5 cup: Mateusz Grzęda

4 cup: Ewa Głowienka

1 cup: Michał Głowienka, Przemysław Adamiec, Remigiusz Warda, Maciej Ługowski, Dawid Pielak

 

RELACJA Z OBOZU 

 • Oto krótka realcja z obozu sportowego taekwon-do, który odbył się w dnaich 3.07 – 16.07 w Janowie Lubelskim. No i oczywiście kilka wybranych fotek.

Dnia 3 lipca DSTKD udała się na letni obóz Taekwon-do do Janowa Lubelskiego. Była to nasza druga wizyta w tym malowniczym mieście. Pełni sił wyruszyliśmy poznawać kolejne tajniki koreańskiej sztuki walki. Zostaliśmy zakwaterowani w Ośrodku sportu i rekreacji “ZALEW”. Ośrodek ulokowany jest nad jeziorem Janowskim pomiędzylasami iglastymi.

Pierwsze dni pobytu były deszczowe lecz to nie ostudziło naszych zapałów do trenowania na świeżym powietrzu. Plan dnia składał się z dwóch treningów zasadniczych i jednego dodatkowego, w ciągu dnia mieliśmy 3 posiłki. Po “stoczonych bojach” podczas treningu, regenerowaliśmy siły korzystając z rozmaitych ofert ośrodka. Plażowanie, pływanie na rowerach wodnych oraz kajakach -to atrakcje, z których korzystaliśmy. Janowski kurort umożliwił nam przejażdżkę terenowymi pojazdami po bezdrożach janowskich lasów. Uczestnicy wycieczki otrzymali miano “braci bagiennych”.

W sobotę dn. 12.07.08 r. odbyły się IV Mistrzostwa Lubelszczyzny w Taekwon-do ITF, na których mieliśmy możliwość sprawdzenia naszych umiejętności. Chęć rywalizacji podjęło siedem klubów, czyli ok. 60 zawodników. Po zaciętej rywalizacji DSTKD okazała się najlepszym klubem. Dzięki nauce przekazanej przez trenera J. Bigosa oraz własnemu samozaparciu najlepszymi zawodnikami turnieju okazali się Paweł Głowienka oraz Izabela Grodzicka. Po zmaganiach uczestników zawodów kadra zorganizowała ognisko, na którym mogliśmy posilić się oraz posłuchać piosenek śpiewanych przez obozowiczów.

Dni mijały, a trenerzy wywierali spory nacisk na osoby przygotowujące się donadchodzącego egzaminu na wyższe stopnie. Dawało się odczuć stres i napięcie uzdających, nie opuszczała nas również świadomość, że obóz powoli dobiega końca. Nacałe szczęście prawie wszyscy podchodzący do egzaminu otrzymali promocje.

Reasumując, obóz dostarczył nam wiele niezapomnianych wrażeń i emocji. Dałmożliwość poznania nowych osób, wymienienia się doświadczeniami oraz sprawdzianu swoich umiejętności.

Ewa Głowienka i Iza Grodzicka

Napisz do nas przez MESSANGERA