Sezon 2005/06

Sezon 2005/06

 

 • W najnowszym numerze tygodnika Powiatu Ryckiego “Twój Głos”, który ukaże się w najbliższą środę(30.08) opublikowany zostanie artykuł o obozie, zawodach i egzaminie na I dana. Zapraszam do lektury!!!
 • No i po obozie…:( Znów te 2 tygodnie minęły jak z bicza strzelił. Wrażeń co niemiara. Kto nie pojechał niech żałuje i pyta o wrażenia tych co byli. Na pocieszenie pozostają zdjęcia oraz to, że za rok znów można będzie to przeżyć:)
 • Mamy pierwsze czarne pasy!!! Piotr Wojtaś i Łukasz Bieńko jako pierwsi w klubie zdobyli stopień mistrzowski I dan. Na egzaminie zaprezentowali na prawdę wysoki poziom wyszkolenia technicznego, przez co zdobyli uznanie nie tylko w oczach egzaminatora ale i zgromadzonej licznie publiczności. GRATULACJE!!!
 • W wyniku egzaminu przeprowadzonego na obozie w Dubience na kolejne stopnie szkoleniowe awansowali:

Agata Lechowicz – 8 cup

Dawid Pielak – 7 cup

Mateusz Grzęda – 7 cup

Jakub Żmuda – 7 cup

Diana Sztetner – 7 cup

Izabela Grodzicka – 1 cup

 • 12 sierpnia odbyły się II Mistrzostwa Lubelskiego Związku Taekown-do ITF, w których wzięło udział 60 zawodników z 4 klubów (zawodnicy z 2 pozostałych nie dojechali). Nasi zawodnicy znów nie zawiedli. Zdobyli 6 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Byli to:

Łukasz Bieńko – 1 miejsce w walkach chłopców do 80kg, 1 miejsce w układach chłopców do 1 cup

Weronika Bieńko – 1 m-ce w walkach dziewcząt do 63 kg , 1 m-ce w układach dziewcząt do 1 cup

Izabela Grodzicka – 1 m-ce w walkach dziewcząt do 52 kg

Jarosław Bigos – 1 m-ce w technikach specjalnych

Joanna Nasierowska – 2 m-ce w układach dziewcząt do 1 cup

Magdalena Wójcicka – 2 m-ce w walkach dziewcząt do 63 kg

Dawid Pielak – 2 m-ce w układach chłopców do 8 cup

Żmuda Jakub – 3 m-ce w walkach chłopców do 48kg

Karolina Łotowska – 3 m-ce w walkach dziewcząt do 63 kg , 3 m-ce w układach dziewcząt do 1 cup

Rodzeństwo Łukasz i Weronika Bieńko zostali najlepszymi zawodnikami turnieju zdobywając po 2 złote medale. W klasyfikacji generalnej klubów Dęblińska Szkoła Taekwon-do (podobnie jak na I Mistrzostwach) zajęła 1 miejsce.

 • UWAGA OBOZOWICZE!!! Wyjazd w poniedziałek 7 sierpnia ze stacji PKP Dęblin pociągiem osobowym do Lublina o 9.47. Proszę stawić się na stacji najpóźniej o 9.30 z zakupionym biletem na tenże pociąg. Z Lublina do Dubienki jedziemy autokarem.
 • Wstawiono kilka fotek z biwaku, który odbył się w Niebrzegowie w dniach 23.06 – 25.07.

 

 

 • 12 kwietnia wpłynęło do Klubu oficjalne pismo z Urzędu Miasta Dęblin.

 

 • W celu zwiększenia możliwości udziału w rywalizacji sportowej, klub nasz nawiązał współpracę z Polską Unią Taekwondo. Współpraca ta umożliwi nam dostęp do wszelkich imprez i zawodów (krajowych i zagranicznych) tejże organizacji. Tym samym, wliczając również turnieje własne i koreańskiego ITF, będziemy mieli możliwość startu aż w kilkunastu imprezach rocznie. W dziale linki podany jest skrót do strony internetowej PUT.
 • UWAGA ĆWICZĄCY!!! Zmiana rozkładu treningów w przyszłym tygodniu! W poniedziałek 3.04 treningu nie będzie. We wtorek treningi o normalnych porach. W środę trening o godz. 20.00 dla wszystkich, zaś w czwartek o 19.00 również dla wszystkich. Ćwiczący w szkole podstawowej nr 2 niech we wtorek wezmą buty sportowe i ciepłą bluzę – będziemy trenować na dworze.
 • Miło mi poinformować, że Lubelski Związek Taekwon-do ITF, w którym zrzeszony jest nasz klub został właśnie przyjęty do International Taekwon-do Federation (koreańskiego) jako reprezentant Polski w tych strukturach. Lubelski Związek skupia w tym momencie 5 klubów z ok. 200 ćwiczącymi. Nie jest to wprawdzie powalająca liczba, ale warto dodać, że przed rokiem, w momencie przejścia z organizacji Tran Tieu Quana do organizacji Chang Unga było 2 kluby z 60 ćwiczącymi. Ponadto nowy okręgowy związek powstaje na Śląsku (dokumenty rejestracyjne są już w sądzie). Trwają także przygotowania do utworzenia kolejnego na Pomorzu, jako że od samego początku współpracuje z nami m.in. Kołobrzeski klub Atlantic i jego prezes pan Daniel Nitecki. 

A oto wykaz klubów zrzeszonych w Lubelskim Związku Taekwon-do ITF:

Lubelska Szkoła Taekwon-do (prezes Sławomir Gruszczyński – V dan)

Dęblińska Szkoła Taekwon-do (prezes Jarosław Bigos – III dan)

LSSiSWSiR Lublin ( prezes Krzysztof Witkowski – IV dan)

Dan Kyol Lublin (prezes Dariusz Nowakowski – I dan)

Klub Dalekowschodnich Sztuk Walki Kraśnik (prezes Bogusław Zbytniewski – V dan)

 • A oto nowiutki (6 już) numer biuletynu informacyjnego KŁONDEK. Zapraszam do lektury.
 • Refleksje po występie na Czech Open

Start w zawodach międzynarodowych Czech Open pozostanie dla nas wielką przygodą, był to bowiem dziewiczy (ale na pewno nie ostatni) wyjazd naszych zawodników na imprezę tej rangi. Dużo zobaczyliśmy a jeszcze więcej doświadczyliśmy. Ale od początku…

Z Dęblina wyjechaliśmy naszą drużyną w piątek ok. 22.00. W okolicach Krakowa spotkaliśmy się z pozostałymi członkami teamu polskiego i dalszą podróż do Trzebonia wiedliśmy już razem. Miasto to znajduje się nieopodal granicy z Austrią na terenach lekko pagórkowatych, dlatego większość drogi do niego (po stronie Czeskiej) wiodła krętymi i wąskimi drogami. Na miejsce dojechaliśmy w sobotę około południa mocno zmęczeni długą podróżą. Jednakże do rozpoczęcia rejestracji zawodników, ważenia, losowania itp. pozostało dużo czasu. Spożytkowaliśmy go na obiad a potem zwiedzanie okolicy a przede wszystkim pięknej hali, w której miały odbyć się te zawody (wcześniej odbywały się tam m.in. Mistrzostwa Europy). W jej środku przypatrzyliśmy się treningowi, który odbywała Kadra Narodowa Czech, przez co mogliśmy wstępnie ocenić poziom zawodów. Po wieczornej rejestracji udaliśmy się do miejsca zakwaterowania, gdzie prawie od razu wszyscy zapadli w głęboki sen po meczącej nocy i dniu.

Należy wspomnieć, że od samego początku spotkaliśmy się z życzliwością zarówno organizatorów jak i uczestników.

Zawody zaczynały się w niedzielę o godz. 9.00. Po lekkim śniadaniu stawiliśmy się w hali o wyznaczonej porze. Oficjalne rozpoczęcie i przywitanie wszystkich drużyn. No i się zaczęło…

A oto jak zaprezentowali się poszczególni zawodnicy:

Piotr Wojtaś

Startował w kategorii walk do 71 kg. Od razu w pierwszej walce trafił na doświadczonego zawodnika ze Słowenii, który potem został zwycięzcą tej kategorii. Walka była dosyć wyrównana. Na początku przewaga należała do Piotrka, jednak pod koniec starcia opadł z sił i w rezultacie przegrał niewielką róznicą.

Paweł Głowienka

Startował w kategorii walk do 63 kg. Przebieg walki podobny jak u Piotrka. Sędziowie ogłosili remis i dopiero dogrywka rozstrzygnęła wynik na niekorzyść Pawła.

Andrzej Zawadka

Startował w tej samej kategorii co Piotrek. Zaprezentował się najlepiej z naszych zawodników, jednak można powiedzieć że prześladował go pech. W pierwszej walce wygrał moim zdaniem z czeskim zawodnikiem, jednak sędziowie ogłosili remis. Dogrywka, która również należała do Andrzeja nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dopiero walka do pierwszego trafienia przechyliła szalę na stronę Andrzeja. Zasłużenie zresztą. Zmęczony wyczerpującym pojedynkiem miał tylko 3 minuty na odpoczynek, gdyż po tym czasie został wywołany do kolejnego pojedynku. Trafił na reprezentanta kadry narodowej Czech, który wcześniej miał wolny los i podchodził do tej walki “na świeżo”. Pomimo, iż poziom obydwu walczących zawodników był podobny, Andrzej z braku sił przegrał walkę.

Łukasz Bieńko

Startował w kategorii walk + 80 kg i zdobył w niej brązowy medal. Był również o krok do zdobycia srebra w testach siły, jednak sędzia nie uznał rozbicia jiurugi, gdyż Łukasz po złamaniu desek nie stanął w pozycji niunja sogi.

Oprócz Łukasza medal zdobyła również, będąca w naszym teamie Ewa Burek – złoto w kategorii walk kobiet do 52 kg.

Występy naszych zawodników należy zaliczyć do bardzo udanych. Pokazali się z jak najlepszej strony i nie odstawali poziomem od utytułowanych zawodników występujących na tej imprezie (a byli tam aktualni mistrzowie i wicemistrzowie świata).

Czech Open zakończyło się ok. godz 17 wręczeniem medali i dyplomów. Potem mieliśmy czas na robienie fotek z reprezentantami innych krajów. Po spóznionym obiedzie wyjechaliśmy w drogę powrotną i przed godziną 8 w poniedziałek powróciliśmy do Dęblina.

Wielki podziękowania należą się panu Adamowi Głowience, który nas zawiózł do Czech. Mogliśmy także na niego liczyć w różnych sprawach organizacyjnych tam na miejscu. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc.

Warto wspomnieć, że dostaliśmy zaproszenie na kolejne zawody międzynarodowe Sun Open w Słowenii, w których wezmą udział m.in. kraje takie jak Serbia, Chorwacja, Bośnia, Montenegro. Niestety z powodów finansowych nie będziemy mogli na nie pojechać. Mamy nadzieje, że w niedalekiej przyszłości znajdą się jakieś fundusze na to, aby dęblińscy zawodnicy mogli reprezentować nasze miasto na arenach światowych.

 • W piątek wyjeżdżamy na Czech Open!!!
 • W środę 15.03 Paweł Głowienka zdał w Lublinie egzamin na 2 cup. Gratulacje!!!
 • Mamy nowe kolorowe pasy! W dniu 17.02 odbył się kolejny egzamin na stopnie szkoleniowe przeprowadzony przez instruktora międzynarodowego Sławomira Gruszczyńskiego (V dan). Litry wylanego potu i stosy złamanych desek:) pozwoliły 18-tu osobom uzyskać wyższy “stopień wtajemniczenia”:

9 cup:

Narecki Kacper, Narecka Katarzyna, Pielak Dawid, Capała Żaneta, Głowienka Jakub

8 cup:

Głowienka Ewa, Capała Klaudia, Sztetner Diana

7 cup:

Dłoniak Patrycja, Dudzicz Magdalena, Netkowski Tomasz

5 cup:

Kościelska Izabela, Łotowska Karolina

4 cup:

Kępka Przemysław, Piotrowski Krzysztof

3 cup:

Kurek Dawid

2 cup:

Węcel Kamil, Węcel Konrad

 • Ruszyły treningi nowej sekcji Klubu w Szkole Podstawowej nr 2. Zajęcia już od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem, na pierwszy trening przyszło około 20 osób, zaś na kolejny jeszcze więcej. Wszyscy zainteresowani tymi treningami mogą zgłaszać się w każdy wtorek i czwartek od godz. 16.00. Zapraszamy!!!
 • Ustalony został już skład kadry, która reprezentować będzie nasz klub na marcowych zawodach międzynarodowych “Czech Open”, są w niej: Łukasz Bieńko (kat. +80kg), Piotr Wojtaś (kat. -71kg), Andrzej Zawadka (kat. – 71kg), Dawid Kurek (kat. – 80kg), Paweł Głowienka (kat. – 63 kg).
 • Porządek treningów w okresie ferii przedstawia się następująco:

Tydzień pierwszy:

Poniedziałek od 18.30 młodsi, od 19.45 starsi

Wtorek od 18.30 młodsi, od 19.45 starsi

Środa od 18.30 dwie grupy razem

Tydzień drugi:

Wtorek od 18.30 młodsi, od 19.45 starsi

Środa od 18.30 młodsi, od 19.45 starsi

Czwartek od 18.30 dwie grupy razem

 • O wizycie w Pradze u Mistrza Hwang Ho Yong słów kilka…

Na samym wstępie pragnę napisać, iż ta kolejna wizyta w stolicy Czech i spotkania z mistrzem Hwang, jeszcze bardziej utwierdziły mnie w przekonaniu, że decyzja o wystąpieniu z Polskiego Związku Taekwon-do (a tym samym z ITFu Tran Tieu Quana) była jak najbardziej słuszna. Koreańczycy prezentowali zawsze najwyższą klasę a mistrz Hwang Ho Yong jest tego najlepszym przykładem. Dlatego też, nie wyobrażam sobie na czym ma bazować Taekwon-do, jeśli nie na ich technice.

Poza zajęciami treningowymi mięliśmy okazję poznać mistrza od strony prywatnej, zostaliśmy bowiem zaproszeni na kolacje do jego domu. Gospodyni (żona mistrza) jako jedno z dań zaserwowała kimczi – czyli koreański odpowiednik naszego bigosu:) Dużo rozmawialiśmy na temat obecnej sytuacji Taekwon-do w Polsce. Hwang Ho Yong obiecał nam wszelką możliwą pomoc ze swojej strony w propagowaniu oryginalnego koreańskiego Taekwon-do w Polsce. Zaznaczył jednak, że na każdy stopień mistrzowski, który nada Polakom trzeba będzie mocno zapracować techniką i nie będzie żadnej taryfy ulgowej jeśli chodzi o egzaminy.

W sobotę okazało się, że mówi prawdę. Na egzaminie nie było łatwo. Mistrz wytknął nam każdy, nawet najmniejszy błąd. Jednak całość występu wypadła na tyle pomyślnie, że ja zdobyłem III dana, zaś trener Gruszczyński V dana. Na zakończenie egzaminu Hwang Ho Yong powiedział nam, że w obecnej sytuacji politycznej w Polsce, gdzie większość ćwiczących próbuje się jakby odcinać od korzeni koreańskich i ćwiczyć “swoje” Taekwon-do, my mamy przed sobą trudne zadanie dbania o czystość tego oryginalnego – koreańskiego. A to wymaga nieustannej i ciężkiej pracy nad swoimi technikami a przede wszystkim wytrwałego omijania kłód rzucanych pod nogi przez nieprzyjaciół.

Otrzymaliśmy także zaproszenie na marcowe CZECH OPEN i jeśli tylko uda nam się pozyskać środki, to zawitamy tam sporą ekipą z naszego klubu. Przy okazji odbędzie się kolejne seminarium z mistrzem Hwang:)

 • I udało się !!! 7 stycznia wczesnym popołudniem przeszedłem pozytywnie egzamin na 3 dana:)
 • W najbliższy czwartek (5 stycznia) wyjeżdżam razem z trenerem Sławomirem Gruszczyńskim na seminarium do Pragi do mistrza Hwang Ho Yonga (VIII dan). Zakończy się ono w niedzielę egzaminem na stopnie mistrzowskie. Ja będę podchodził na 3 dana (chyba najwyższy czas:)), zaś trener Gruszczyński na 5-ego. Trzymajcie za nas kciuki:)
 • W grudniowym numerze “Naszego Dęblina” ukazała się wzmianka o naszym klubie napisana przez Pana Burmistrza (ta sama informacja przedstawiona była na Sesji Rady Miasta 29.11.2005r)A oto i ona:

“…Na zakończenie pragnę podać kilka przykładów na dowód, że warto jest inwestować w kulturę fizyczna i sport, a w szczególności dotować działalność stowarzyszeń. Wśród wielu zdolnych w Dęblinie młodych ludzi mamy kilku medalistów… Także Dęblińska Szkoła Taekwon-do ma swoje osiągnięcia. W Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego, które były eliminacjami do Mistrzostw Polski, Łukasz Bieńko, Andrzej Zawadka, Piotr Wojtaś zdobyli 3 brązowe medale, a Łukasz Bieńko zdobył oprócz tego jaszcze złoty medal. Natomiast na lipcowych Otwartych Mistrzostwach Okręgu w Zwierzyńcu, Dęblińska Szkoła Taekwon-do zdobyła 6 medali brązowych, 6 srebrnych i 6 złotych, zajmując w klasyfikacji generalnej I miejsce.

Szczególne słowa uznania i podziękowania należą się wszystkim tym, którzy wkładają wiele osobistej troski i zaangażowania, dzieląc się swoją pasją z innymi.”

 • A oto nowy (5 już numer) biuletynu “Kłondek”. Można poczytać w nim między innymi o sposobach na poprawę rozciągnięcia i wyskoku w warunkach domowych.
 • Od grudnia wprowadzony został dodatkowy trening dla chętnych (trening z bronią – nunchaku). Cieszy się on dużym zainteresowaniem a i postępy w edukacji są błyskawiczne:) Zajęcia odbywają się równolegle do treningów taekwon-do i maja na celu poprawę ogólnej koordynacji ruchowej oraz poznanie podstawowych technik posługiwania się tym narzędziem.
 • W grudniu zmieni się nieco terminarz zajęć. Treningi będą się odbywać w następującym porządku:

1.12 (czwartek) – 19.00 dwie grupy

5.12 i 6.12 (poniedziałek i wtorek) – nie ma treningów ponieważ klasy 3 gimnazjum piszą próbny egzamin

7.12 (środa) – 18.30 młodsi; 19.45 starsi

8.12 (czwartek) – 19.00 dwie grupy

12.12 (poniedziałek) – 18.30 młodsi; 19.45 starsi

13.12 (wtorek) – 18.30 młodsi; 19.45 starsi

14.12 (środa) – 19.00 dwie grupy

15.12 (czwartek) – 19.00 dwie grupy

19.12 (poniedziałek) – 18.30 młodsi; 19.45 starsi

20.12 (wtorek) – 18.30 młodsi; 19.45 starsi

21.12 (środa) – 19.00 dwie grupy

I tydzień przerwy świątecznej do 2 stycznia (poniedziałek). Od tego dnia treningi w normalnym porządku.

 • Jest już nowy numer biuletynu “KŁONDEK”. Trenującym został rozdany na czwartkowym treningu (27.10), a kogo nie było, otrzyma jak się pojawi…
 • 20 października odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe. Zdający zaprezentowali bardzo dobry poziom techniczny za co otrzymali pochwałę od egzaminatora Sławomira Gruszczyńskiego. Kolejne stopnie otrzymali:

Magdalena Dudzicz – 8 cup

Patrycja Dłoniak – 8 cup

Tomasz Netkowski – 8 cup

Izabela Kościelska – 6 cup

Krystian Sankowski – 5 cup

Dawid Kurek – 4 cup

Jarosław Sadownik – 4 cup

Mieszko Dłoniak – 3 cup

Kamil Węcel – 3 cup

Konrad Węcel – 3 cup

 • Sezon treningowy już w pełni:) Pojawiło się kilka nowych twarzy, niektórzy z ciekawości, ale są i tacy co przychodzą i od razu “wiedzą czego chcą”. Życzę im wytrwałości!!! Grupa zaawansowana trenuje teraz przez 2 godziny, treningi są cięższe niż w tamtym roku, ale przyjmowane raczej z entuzjazmem.
 • Biuletyn informacyjny Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do – “Kłondek”:), który regularnie ukazuje się w klubie i jest nieodpłatnie rozdawany wszystkim ćwiczącym, można teraz również poczytać w internecie.
 • Treningi w sezonie 2005/2006 odbywać się będą wedle następującego porządku:

poniedziałek

od 18.30 grupa młodsza

od 19.45 grupa starsza

wtorek

od 18.30 grupa młodsza

od 19.45 grupa starsza

czwartek

od 19.00 obie grupy

 • Ukazał się artykuł o naszym klubie, który ukazał się we wrześniowym numerze “Między Nami”.
 • Pierwszy “oficjalny” trening (dla wszystkich) rozpoczynający sezon 2005/2006 odbędzie się 1 września (czwartek) o godzinie 18.30.
 • UWAGA!!! Treningi przedsezonowe dla grupy zaawansowanej rozpoczną się już w końcówce wakacji:) Odbędą się one 22 (poniedziałek), 23 (wtorek), 24 (środa), 25 (czwartek), 29 (poniedziałek), 30 (wtorek), 31 (środa) – wszystkie o godzinie 17.00 (zbiórka na boisku ZS nr 3). Będą to treningi terenowe. Zapraszamy wszystkich, którzy nie mają nic zaplanowanego na ten okres. Proszę o przekazanie tej wiadomości tym, którzy być może nie mają dostępu do internetu.
Napisz do nas przez MESSANGERA