Sezon 2004/05

Sezon 2004/05

 

 • Zakończył się kolejny obóz treningowo-szkoleniowy w Zwierzyńcu. Dni spędzone tam, dostarczyły nam w tym roku nowych, niezapomnianych wrażeń:) Obszerniejsza relacja z obozu zamieszczona będzie we wrześniowym numerze “Między Nami”, a my oczywiście opublikujemy ten artykuł na łamach naszej strony. Warto dodać, że kilka osób podwyższyło na obozie swój stopień szkoleniowy. Byli to:

Kacper Cedro – 9 cup

Jakub Żmuda – 8 cup

Przemysław Pastor – 8 cup

Mateusz Grzęda – 8 cup

Karolina Łotowska – 6 cup

Przemysław Kępka – 6 cup

Wojciech Wójcicki – 5 cup

Wojciech Zieliński – 4 cup

Michał Głowienka – 4 cup

Paweł Głowienka – 4 cup

Marcin Grodzicki – 3 cup

Anna Nowosad – 3 cup

Weronika Bieńko – 1 cup

Łukasz Bieńko – 1 cup

 

 • 24 lipca w Zwierzyńcu odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Okręgu. Wzięły w nich udział zawodnicy i zawodniczki z 5ciu klubów. Rywalizacja rozgrywana była w kategorii układów, walk, technik specjalnych i testów siły . Dębliniacy zdobyli, zgodnie z oczekiwaniami, sporo medali. I tak:

układy dziewcząt:

1 miejsce – Izabela Grodzicka

2 miejsce – Joanna Nasierowska

3 miejsce – Anna Nowosad

układy juniorów do 5 cup:

2 miejsce – Przemysław Kępka

3 miejsce – Wojciech Wójcicki

układy juniorów do 1 cup:

1 miejsce – Łukasz Nowosad

2 miejsce – Łukasz Bieńko

3 miejsce – Marcin Grodzicki

walki dziewcząt:

1 miejsce – Weronika Bieńko

2 miejsce – Izabela Grodzicka

3 miejsce – Paulina Bieńko

walki młodzików do 45 kg:

1 miejsce – Kacper Cedro

3 miejsce – Jakub Żmuda

walki juniorów do 63 kg:

1 miejsce – Kamil Węcel

2 miejsce – Marcin Grodzicki

walki juniorów do 70 kg:

1 miejsce – Andrzej Zawadka

walki seniorów do 80 kg:

3 miejsce – Krzysztof Piotrowski

A oto klasyfikacja klubów po I Otwartych Mistrzostwach Okręgu:

Miejsce Nazwa klubu Medale złote Medale srebrne Medale brązowe Punktów ogółem
1 Dęblińska Szkoła Taekwon-do 6 6 6 36
2 Lubelska Szkoła Taekwon-do 3 3 4 19
3 LSSiSWSiR Lublin 2 0 1 7
4 Dan Kyol Lublin 1 2 1 8
5 Klub Dalekowschodnich Sztuk Walki Kraśnik 0 1 0 2
 • W przyszłym sezonie treningowym zapowiada się kilkudniowe seminarium szkoleniowe z mistrzem koreańskim Hwang Ho Yongiem – VIII dan, który przyjedzie do nas z Pragi. Seminarium prawdopodobnie odbędzie się w Lublinie. Będą mogli w nim wziąć udział posiadacze co najmniej czerwonego pasa. Niech wiec “niebiescy” się spręża na treningach, ażeby do tego czasu awansować:) Poniżej kilka fotek mistrza, zaczerpniętych ze strony Czeskiej Federacji Taekwon-do.
 • Już od poniedziałku 18.07 dwa tygodnie prawdziwej przygody z Taekwon-do na obozie w Zwierzyńcu. Przypominam wszystkim wyjeżdżającym, ze spotykamy się o godz. 8.00 na dworcu PKP w Dęblinie, skąd pojedziemy do Lublina. Tam już będzie czekał autokar, który zawiezie nas na miejsce docelowe.
 • 24 lipca zawodnicy z naszego Klubu wezmą udział w I Otwartych Mistrzostwach Okręgu. Wierze, ze po ich zakończeniu będzie czym się poszczycić:)
 • Po wakacjach dostępny będzie CD-ROM ze zdjęciami klubowymi z różnych imprez sezonu szkoleniowego 2004/2005 (treningi, egzaminy, zawody, pokaz, biwak, itp.), a także kronika sezonu.
 • 24 czerwca odbył się w Lublinie egzamin na I dana. Egzaminatorem był Instruktor Międzynarodowy i Trener klasy I-ej Taekwon-do – Sławomir Gruszczyński IV dan. Jako bezpośrednich obserwatorów zaproszono kilku posiadaczy stopni mistrzowskich od I do V dana. Trzech zdających zaprezentowało wysoki poziom wytrenowania i otrzymało upragniony czarny pas. Zawodnicy z Dęblina pojechali popatrzeć i przeżyć egzamin ze zdającymi. Niektórych z naszego Klubu prawdopodobnie czekają w przyszłym roku podobne “przejścia”..
 • Biwak klubowy odbył sie w dniach 26.06-28.06 w okolicach Niebrzegowa. Tereny które zagospodarowaliśmy na te dni cieszyły oko:) Było dużo zabawy, treningów, kąpieli, ogniska do późna w nocy. Ogólnie czas bardzo milo spędzony…
 • 25 czerwca grupa zaawansowana naszego Klubu dala pokaz swych umiejętności na festynie, który odbył się na ulicy Podchorazych. Zaprezentowaliśmy się z dobrej strony i wzbudziliśmy zainteresowanie nasza sztuka walki wśród publiczności. Miejmy nadzieje, ze zaowocuje to po wakacjach nowym “narybkiem” w sekcji:).
 • 22 czerwca (we środę) o godzinie 17 zorganizowane było ognisko klubowe. Nazajutrz również o godzinie 17 odbył się ostatni w tym sezonie trening.
 • Letni szkoleniowy obóz sportowy odbędzie się w Zwierzyńcu w dniach 18.07 – 31.07. Koszt obozu wraz z dojazdem to 670 zł. Szczegółowe informacje u trenera. Zapraszamy wszystkich, którzy maja ochotę przeżyć wspaniałą przygodę – również tych dla których słowo Taekwon-do jest nowością:)
 • W czerwcowym numerze Miedzy Nami ukazał się nowy artykuł dotyczący naszego Klubu – NASZ SEZON
 • Poszły w obieg koszulki klubowe. Mam nadzieje, ze będzie się je przyjemnie nosić i będziemy przez to bardziej widoczni na terenie Dęblina jako klub.
 • 6 czerwca ukazał się wakacyjny numer biuletynu “Kłondek”. Są w nim m.in. porady jak zorganizować sobie treningi indywidualne w wakacje i co robić na takich treningach żeby nie stracić formy do rozpoczęcia kolejnego sezonu (czyli do września).
 • 11 kwietnia 1955 roku pierwszy raz świat sztuk walki usłyszał nazwę Taekwon-do. Dziś ta zacna sztuka walki obchodzi 50-cio lecie.
 • 11 kwietnia ukazał się drugi numer biuletynu “Kłondek”
 • W poniedziałek 4-ego kwietnia o godz. 17-ej odbył się pierwszy w tym roku trening terenowy. Przed rozpoczęciem treningu ćwiczący uczcili chwila ciszy pamięć Ojca Świętego Jana Pawła II.
 • Treningi 24.03 oraz 29.03 nie odbędą się – wielkanocna przerwa świąteczna.
 • W lutym ukazał się pierwszy numer biuletynu informacyjnego Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do – “Kłondek”. Biuletyn będzie zawierał ciekawe artykuły i opracowania na temat Taekwon-do oraz aktualne wieści z klubu, będzie ukazywał się raz na 2 miesiące.
 • 1-go lutego (wtorek) o godz. 18-tej odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe (cup), egzaminator Sławomir Gruszczyński. Awansu na kolejne stopnie dostąpili:

na 9 cup– Magdalena Dudzicz, Dorota Skrzypiec, Sebastian Pierzchała, Piotr Białomyzy, Tomasz Netkowski, Przemysław Pastor, Mateusz Grzęda;

na 8 cup– Izabela Kościelska, Karolina Lotowska, Przemysław Kępka;

na 6 cup– Wojciech Wójcicki, Paweł Głowienka, Michał Głowienka, Krystian Sankowski, Jarosław Sadownik, Remigiusz Warda, Dawid Kurek;

na 5 cup– Magdalena Wójcicka, Wojciech Zieliński;

na 4 cup– Kamil Węcel, Konrad Węcel, Marcin Grodzicki;

na 2 cup– Andrzej Zawadka.

 • 27-ego stycznia w wyniku przeprowadzonego egzaminu, stopień 10 cup otrzymali: Aleksander Saracen, Jakub Zmuda, Robert Piskała.
 • Sekcja Dęblińska Lubelskiej Szkoły Taekwon-do 21 stycznia 2005 roku zmieniła nazwę na Dęblińska Szkoła Taekwon-do.
 • Świąteczna przerwa treningowa od 22 grudnia (ostatni trening przed przerwa we wtorek 21-ego) do 2 stycznia (pierwszy trening po przerwie w poniedziałek 3-ego).
 • 22 listopada odbył się egzamin na stopień 10 cup, pomyślnie przeszły go następujące osoby: Klepka Robert, Pierzchała Sebastian, Dudzicz Magdalena, Skrzypiec Dorota, Lotowska Karolina, Dłoniak Patrycja, Netkowski Tomasz, Kępka Przemysław, Pastor Przemysław, Białomyzy Piotr, Grzęda Mateusz, Kościelska Izabela.
 • egzamin na stopnie szkoleniowe odbył się 14 października o godz. 17.00 (egzaminator Sławomir Gruszczyński). Kolejne stopnie szkoleniowe uzyskały następujące osoby:

Sadownik Jarosław – 8 cup

Warda Remigiusz – 8 cup

Sankowski Krystian – 8 cup

Wójcicki Dariusz – 7 cup

Nowosad Anna – 4 cup

Ługowski Maciej – 4 cup

 • relacja z obozu szkoleniowo – sportowego w Zwierzyńcu we wrześniowym numerze ‘Miedzy Nami’ lub na stronie w prasie
 • TRENINGI:

– poniedziałek: grupa młodsza godz.18.30, starsza godz. 19.45

– wtorek: grupa młodsza godz.18.30, starsza godz.19.45

– czwartek: obie grupy godz.19.30

 • nastąpiła zmiana siedziby sekcji z “GARÓW” na “TRÓJKĘ”
 • sezonu treningowy 2004 / 2005 rozpoczął się 2 września (czwartek)
Napisz do nas przez MESSANGERA