Relacja z obozu taekwon-do w Dźwirzynie

Relacja z obozu taekwon-do w Dźwirzynie

Na przełomie lipca i sierpnia 2022, w Dźwirzynie nad Bałtykiem, odbył się obóz taekwon-do pod przewodnictwem Mistrza Sławomira Gruszczyńskiego – VIII DAN TAEKWON-DO ITF.

Wzięło w nim udział ponad 30 taekwondoków Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do, a także trenujący z innych lubelskich klubów.

Najlepszym opisem obozu, będą relacje uczestników.

“Obóz zaczęliśmy od długiej podróży pociągiem do Kołobrzegu a z niego busem do Dźwirzyna położonego nad morzem. Pierwszego dnia zaczęliśmy od zakwaterowania w domkach i treningiem, który rozpoczął cykl każdego dnia trzech treningów dziennie. W wolnym czasie wychodziliśmy na plażę, aby popływać i odpocząć, można też było wychodzić ze znajomymi na miasto, gdy nie miało się ochoty pływać. Organizowane były różne konkurencje, w których można było wygrać ciekawe nagrody. Oprócz zwykłych treningów na sali i na dworze mieliśmy zorganizowany jeden trening na plaży stojąc do pasa w wodzie, który swoją drogą, był najlepszym treningiem na całym obozie. Bawiłam się świetnie, na pewno pojadę na obóz w przyszłym roku!”

Hania

“Obóz bardzo mi się podobał, treningi były wymagające i można było z nich dużo wynieść, obiady smaczne i różnorodne, plaża w Dźwirzynie jest bardzo ładna, a woda w morzu czysta. Jest to już mój 5 obóz, każdy bardzo mi się podobał. Polecam.”

Bartosz

“Obóz bardzo mi się podobał. Jechaliśmy około 10 godzin, ale było warto. Poznałam dużo nowych technik i poszerzyłam swoje umiejętności. Mimo trzech treningów dziennie miałam czas na poznawanie nowych obozowiczów i zwiedzanie miasta. Każdy miał szansę wygrać nagrodę poprzez wzięciu udziału w zawodach z nagrodami. Nad morzem było bardzo przyjemnie i ciepło. Dzięki trenerom nieśliśmy okazję spróbować atrakcji wodnych, na których świetnie się bawiliśmy. Jestem na obozie już trzeci raz i z wielką przyjemnością wrócę tu za rok bo warto.”

Wiktoria

“Na obozie trenujemy w formie trzech jednostek treningowych dziennie. Mimo tego mamy odpowiednio dużo czasu, aby wyjść na plażę, pójść na miasto bądź do sklepu. Według mnie obozy w Dźwirzynie to świetna forma “aktywnego wypoczynku”. Szlifujemy swoją technikę w Taekwon-do, poznajemy nowych ludzi i wypoczywamy na plaży. Organizowane są konkursy z nagrodami, ogniska, treningi w morzu, mecze w siatkówkę i koszykówkę. Każdy obóz kończy się egzaminem na stopnie uczniowskie i mistrzowskie który warto zobaczyć. Mi osobiście bardzo podobają się obozy i od 4 lat regularnie na nie jeżdżę.”

Bartosz

“Tegoroczny obóz w Dźwirzynie, był czymś wyjątkowym. Spędziłem ogrom fantanstycznego czasu, nauczyłem się wielu nowych technik Taekwondo oraz wypocząłem nad słonecznym morzem. Każdy trening był praktycznie z innym trenerem, więc złapałem dużo bezcennej wiedzy od instruuktorów z całego województwa lubelskiego. Pozwiedziałem wiele ciekawych miejsc, oraz zakodowałem w swojej głowie wiele wspomnień na długie lata. Obóz był fantastyczny!”

Łukasz

“Obóz Taekwondo to świetna okazja do nowych znajomości ale przede wszystkim do zdobycia doświadczenia w treningach i dopracowania swojej techniki . Czas spędzony na sali treningowej pod okiem instruktorów pozwolił nam się rozwijać i w pełni poświecić się naszej pasji. Wyjścia nad morze i gry zespołowe to była świetna forma spędzenia czasu wolnego. Wspomnienia niezapomniane.”

Zuza

W wyniku przeprowadzonego na zakończenie obozu egzaminu, kolejne stopnie szkoleniowe otrzymali:

 • Dorota Mich 8 cup (żółty pas)
 • Izabela Woźniak 8 cup (żółty pas)
 • Weronika Stępień 8 cup (żółty pas)
 • Szymon Chojnacki 8 cup (żółty pas)
 • Adam Mokijewski 8 cup (żółty pas)
 • Piotr Woźniak 7 cup (półzielony pas)
 • Hanna Wojtyś 6 cup (zielony pas)
 • Iga Michalska 6 cup (zielony pas)
 • Krzysztof Stępień 6 cup (zielony pas)
 • Piotr Świercz 4 cup (niebieski pas)
 • Kaja Szczepaniak 1 cup (półczarny pas)

Ponadto stopień mistrzowski I dan uzyskał Hubert Kordeczka (taekwondoka z pierwszej dęblińskiej sekcji taekwon-do).

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć obozowych znajduje się na naszym facebookowym profilu www.facebook.com/tkd.deblin

Napisz do nas przez MESSANGERA