Relacja z naszych występów na Czech Open 2016

Relacja z naszych występów na Czech Open 2016

W miniony weekend 19 i 20 marca w Nymburku koło Pragi (Czechy) został rozegrany prestiżowy Turniej Taekwon-do Czech Open. Wzięło w nim udział ponad 400 zawodników z 11 krajów.

Swoją 6-osobową reprezentację wystawił także Dęblin.

W jej skład weszło 4 zawodników debiutujących na zawodach takiej rangi: Marceli Antosik, Piotr Zawadka, Szymon Czerski, Kuba Rosłaniec oraz 2 doświadczonych taekwondoków Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do: Izabela Grodzicka i Maciej Ługowski.

Medale zdobywali Ci ostatni: Izabela Grodzicka – brąz w układach formalnych, Maciej Ługowski – brąz w walkach.

Izabela Grodzicka, która jednocześnie pełniła funkcję trenera podczas tych zawodów, tak relacjonuje występy Dębliniaków:

„Wyjazd na Czech Open to kolejna lekcja dla nas. Każdy z nas jest bogatszy o nowe doświadczenia niezwykle cenne w dalszym rozwoju. Możemy wyciągać wnioski i wytyczać kierunek dalszej pracy. Zawody dały nam możliwość sprawdzenia się, porównania swoich umiejętności do zawodników europejskiej czołówki.

Pomimo tego, iż żadnemu z naszych debiutantów nie udało się przywieźć medalu są oni nadzieją na przyszłość. Nasi zawodnicy prezentują wysoki poziom, gdyż każdemu z nich niewiele brakowało do wygranej. Mam nadzieję, że za rok wszyscy wrócimy z medalem na szyi.”

Napisz do nas przez MESSANGERA