Taekwondocki rajd widokowy – 22 czerwca 2024 (sobota)

Kilka najważniejszych informacji dla uczestników rajdu:

 1. Bardzo prosimy o smsowe potwierdzenie uczestnictwa w rajdzie do czwartku 20 czerwca.

2. Jako że na sobotę nadają upały i popołudniowe burze przyspieszamy godzinę startu rajdu na 9.00 – zbiórka o 8.50 przy wejściu do wąwozu “Plebanka” w Kazimierzu Dolnym – to dokładna lokalizacja miejsca zbiórki: https://maps.app.goo.gl/PzpgLVfgV2Ws9qsA7

  UWAGA! Początkowo mieliśmy startować z Rynku w Kazimierzu, ale może być tam tłoczno ze względu na odbywający się w ten weekend Festiwal Kapel – łatwiej nam się będzie odnaleźć i policzyć przy w/w wejściu do wąwozu “Plebanka” – odległość od rynku to ok. 300m

  3. Raj zakończy się pomiędzy godziną 14tą a 15tą już na kazimierskim rynku (przy studni) – stąd też należy odebrać uczestników, którzy idą na rajd bez rodziców.

  4. Podczas rajdu należy bezwzględnie podporządkowywać się komunikatom trenera oraz osób przez niego wyznaczonych – ogólne zasady marszu zostaną omówione przed wyruszeniem na szlak.

  5. Każdy uczestnik rajdu musi być wyposażony dobre buty terenowe z dobrą nieślizgającą się podeszwą, bywa ślisko na trasie i można się wywrócić – buty na płaskiej podeszwie są niedopuszczalne. Ponadto w plecak należy wziąć przynajmniej: 1,5 – 2 litry wody najlepiej w małych butelkach, 3 kanapki, 2 banany lub jabłka, 2 batony + skarpetki na zmianę (mogą się przydać). W plecak bierzemy też rolkę papieru toaletowego i chusteczki higieniczne – w razie czego.

  Konieczne jest nakrycie głowy! gdyż ponad połowa trasy prowadzi na otwartej przestrzeni.

  6. Obserwujcie prognozę pogody i ubierzcie się stosownie do niej – w sobotę ma być około 25-27 stopni (jeszcze raz zwracam uwagę na konieczność posiadania nakrycia głowy), ale może padać wczesnym popołudniem (sugeruję peleryny lub przeciwdeszczowe wziąć do plecaka).

  7. Ponieważ spacerować będziemy wśród natury, więc na trasie możemy “spotkać” m.in. kleszcze (choć w takim upale żerują znacznie rzadziej). Przed wyjściem na trasę należy więc wypsikać się jakimś preparatem odstraszającym kleszcze, a po powrocie z rajdu starannie w domu obejrzeć się czy jakiś nieproszony gość po nas nie chodzi.

  8. Do przejścia trasy potrzeba jest niezła kondycja – na trasie nie ma wprawdzie zbyt dużych różnic terenu, ale odległość do przejścia to ok. 17km (więc niemało)

  9. Podczas rajdu będą nagrywane migawki filmowe, z których potem trener zmontuje pamiątkowy filmik dla uczestników oraz na facebookowy funpage, więc w domyśle każdy uczestnik rajdu zgadza się na występowanie na nagraniach 🙂

  10. W razie pytań jestem do dyspozycji pod numerem telefonu 663 493 769

  Do zobaczenia w SOBOTĘ!

  Napisz do nas przez MESSANGERA