Taekwondocki rajd wąwozowy – 6 kwietnia 2024

Kilka najważniejszych informacji dla uczestników rajdu:

 1. Bardzo prosimy o smsowe potwierdzenie uczestnictwa w rajdzie do środy 3 kwietnia.
 2. Rajd rozpoczyna się o 10.00 od ulicy Ceglanej w Puławach – zbiórka o 9.45 (przy ulicy Ceglanej znajduje się duża zatoczka parkingowa na ok. 30 aut i jest zazwyczaj pusta, więc nie będzie problemu z zatrzymaniem się). Lokalizacja miejsca zbiórki: https://maps.app.goo.gl/bBMn1bn557EGZgkk9
 3. Raj zakończy się pomiędzy godziną 16tą a 17tą w tym samym miejscu – stąd też należy odebrać uczestników. – mapa rajdu https://www.komoot.com/tour/1471427374?share_token=aswxuTKgEYjdpQglbOgjlUMtcXPK5uSyzjunt4VIohcSFLFGLD&ref=wtd
 4. Jeśli okaże się, że ktoś ma nieco słabszą kondycję lub kontuzję można będzie taką osobę odebrać w jednym z 2 punktów pośrednich (w razie trener będzie się kontaktował w takiej sprawie):
 5. Podczas rajdu należy bezwzględnie podporządkowywać się komunikatom trenera oraz osób przez niego wyznaczonych – ogólne zasady marszu zostaną omówione przed wyruszeniem na szlak.
 6. Każdy uczestnik rajdu musi być wyposażony dobre buty terenowe z dobrą nieślizgającą się podeszwą, bywa ślisko na trasie i można się wywrócić – buty na płaskiej podeszwie są niedopuszczalne. Ponadto w plecak należy wziąć przynajmniej: 1,5 – 2 litry wody najlepiej w małych butelkach, 3 kanapki, 2 banany lub jabłka, 2 batony + skarpetki na zmianę (mogą się przydać). W plecak bierzemy też rolkę papieru toaletowego i chusteczki higieniczne – w razie czego.
 7. Obserwujcie prognozę pogody i ubierzcie się stosownie do niej – w sobotę ma być ok 20 stopni, ale w wąwozach jest troszkę chłodniej. Mimo wszystko proponuję długie spodnie dresowe lub trekkingowe, koszulkę – najlepiej termoaktywną (drugą można na zmianę w plecak, dyby ktoś się za mocno spocił), jakąś lekką bluzę i lekką kurtkę.
 8. Ponieważ spacerować będziemy wśród natury, więc na trasie możemy “spotkać” m.in. kleszcze. Przed wyjściem na trasę należy więc wypsikać się jakimś preparatem odstraszającym kleszcze, a po powrocie z rajdu starannie w domu obejrzeć się czy jakiś nieproszony gość po nas nie chodzi.
 9. Do przejścia trasy potrzeba jest naprawdę bardzo dobra kondycja – na trasie mamy błoto, mamy wejścia pod górę, mamy przeszkody, mamy nietypowe podłoże po którym idziemy. Dlatego wszyscy którzy mają jakieś objawy chorobowe, albo są świeżo po chorobie nie powinny brać udziału w rajdzie.
 10. Ponieważ samo przejście trasy zajmie +/- 6h rezygnujemy z ogniska na koniec rajdu. Uwierzcie mi, że po przejściu trasy jedyne o czym będziecie marzyć to prysznic i wyrko, nikomu nie będzie się chciało jeszcze siadać przy ognisku 😉 Ognisko zrobimy jako oddzielną klubową imprezę w innym terminie 🙂
 11. Do udziału w rajdzie można ZAPROSIĆ SWOICH RODZICÓW, niech również zaznają przyjemności z obcowania z piękną przyrodą 🙂

Do zobaczenia w SOBOTĘ!

Napisz do nas przez MESSANGERA