Podsumowanie sezonu 2017/18

Podsumowanie sezonu 2017/18

Oto dobiegł końca 20-ty JUBILEUSZOWY sezon dęblińskiego taekwon-do. Trzeba jasno powiedzieć, że niesamowitym sukcesem jest samo to, że „nasze” taekwon-do (jako jedyna sztuka walki w Dęblinie i okolicach) przetrwało tak długą próbę czasu i dodatkowo cieszy się niesłabnącą popularnością – trenuje u nas blisko 200 osób w kilkunastu grupach miejscowych i zamiejscowych. W tym czasie wytrenowaliśmy ok. 40 osób ze stopniami mistrzowskimi (czarne pasy) oraz wyszkoliliśmy kilku instruktorów taekwon-do, podopieczni klubu regularnie osiągają wysokie rezultaty we współzawodnictwie na szczeblu ogólnopolskim a nawet międzynarodowym.

 

PREZENTUJEMY NASZE UMIEJĘTNOŚCI

W sezonie jubileuszowym postawiliśmy na promocję naszego klubu w postaci pokazów i spotkań z dziećmi oraz młodzieżą, a wszystko po to, ażeby przybliżyć większej ilości osób naszą działalność oraz piękno taekwon-do.

Pokazy rozpoczęliśmy tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu – 9 lipca 2017 wystąpiliśmy podczas festynu przy dęblińskich fortach.

Następnie 28 listopada 2017 roku  gościliśmy w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Dęblinie, gdzie słowem i pokazem opowiadaliśmy maluchom o Taekwon-do.

2 grudnia 2017 roku podczas odbywającej się w Dęblinie 12 edycji ligi kickboxingu kilku zawodników Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do zaprezentowało walki sportowe TAEKWON-DO ITF.

10 marca 2018 najmłodsi adepci Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do dali pokaz swoich umiejętności podczas Dni Otwartych w dęblińskiej „Trójce” skierowanych do przedszkolaków.
I oczywiście, jak co roku, na przełomie maja i czerwca, nasza stała grupa pokazowa wykonała serię pokazów – 26 maja w Rykach, 30 maja w Leopoldowie oraz 3 czerwca w Samogoszczy.

Ponadto do celów promocyjnych nagraliśmy kilka ciekawych filmików oraz zrobiliśmy kilka sesji zdjęciowych m.in. sesję plenerową w Męćmierzu koło Kazimierza Dolnego.

Aby o naszej działalności informować coraz to większą ilość osób, poza naszą stroną internetową www.tkd.net.pl, prowadzimy ciekawe kanały w mediach społecznościowych:

FACEBOOK: facebook.com/tkd.deblin

INSTAGRAM: instagram.com/tkd.deblin

YOU TUBE: youtube.com/DęblińskaSzkołaTaekwondo

 

KADRA SIĘ ROZWIJA

Aby klub sportowy dobrze funkcjonował, kadra musi się nieustannie uczyć i szkolić.

W tym sezonie treningowym mięliśmy kilka awansów wśród naszych instruktorów:

 • Izabela Grodzicka (IV dan), brała udział w kursie Instruktorów Międzynarodowych oraz Seminarium Międzynarodowym Taekwon-do ITF, które to odbywały się w stolicy Czech – Pradze. Po zdanym egzaminie,  uzyskała z rąk Wielkiego Mistrza Hwang Ho Yonga (IX DAN) nominacje na Instruktora Międzynarodowego Taekwon-do ITF.
 • Instruktorzy: Krzysztof Wrona i Paweł Głowienka uzyskali promocje na stopnie mistrzowskie III dan.
 • Wyszkolony został nowy instruktor – Marceli Antosik. W minionym sezonie uzyskał on również promocję na stopień mistrzowski II dan.

 

TAEKWONDOCY TEŻ SIĘ ROZWIJAJĄ

Oprócz regularnych treningów w poszczególnych sekcjach klubu, nasi taekwondocy wzięli udział (w liczbie blisko 60 osób) w treningowym obozie sportowym w Kołobrzegu, który odbył się w wakacje.

Dodatkowo uruchomiliśmy dla chętnych taekwondoków dodatkowe treningi indywidualne w Puławach, gdzie mięliśmy dostęp do profesjonalnej sali do sztuk walki z matami, lustrami oraz wszelkim niezbędnym sprzętem pomocniczym. Na zajęciach tych często spotykaliśmy się z zawodnikami zaprzyjaźnionego klubu Szkoła Taekwon-do Zagłoba.

Postępy naszych podopiecznych były sprawdzane podczas egzaminów na pasy:

 • podczas letniego obozu (na kolorowe pasy zdało kilkanaście osób)
 • 23 listopada 2017 (na kolorowe pasy zdało blisko 100 osób)
 • 6 marca 2018 (na biały pas zdało blisko 40 osób)
 • 10 kwietnia 2018 (na stopnie mistrzowskie zdało 7 osób)
 • 24 kwietnia 2018 (na kolorowe pasy zdało blisko 100 osób)

 

NADAL ODNOSIMY SUKCESY

Podczas Pucharu Pomorza w Taekwon-do ITF, który odbył się 14 kwietnia 2018 w Hali Millenium w Kołobrzegu, po raz kolejny sięgnęliśmy po tytuł Najlepszego Klubu Turnieju zdobywając 10 złotych, 13 srebrnych i 9 brązowych medali. Ponadto nasza zawodniczka Mercedes Szulen, zdobywczyni 3 złotych medali, została Najlepszą Zawodniczką Turnieju.

 

ZWIĘKSZAMY ZASIĘGI

Od stycznia ruszyły treningi w 2 nowych sekcjach Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do – w Stężycy i Pawłowicach.

 

PLANY NA NAJBLIŻSZY CZAS:

 • Obóz taekwon-do w Dźwirzynie nad Bałtykiem (lipiec/sierpień)
 • Udział naszego zawodnika Dominika Janiszka w Mistrzostwach Świata Juniorów w Mińsku na Białorusi (sierpień)
 • Otwarcie nowej sekcji klubu w Leopoldowie (wrzesień/październik)

Przypominamy, że trwają zapisy na kolejny sezon treningowy do wszystkich naszych grup. 

ZAPRASZAMY!

Napisz do nas przez MESSANGERA