PODSUMOWANIE SEMINARIUM SZKOLENIOWEGO Z MISTRZEM ARSOLEM VIII dan

PODSUMOWANIE SEMINARIUM SZKOLENIOWEGO Z MISTRZEM ARSOLEM VIII dan

10-11 lutego 2024 roku na hali sportowej ZS w Stężycy (koło Dęblina) odbyło się seminarium szkoleniowe taekwon-do, które poprowadził mistrz Juanito Jr Arsol VIII dan z Filipin (ITF Union). Do udziału zgłosiło się około 180 uczestników z kilkunastu klubów z całej Polski, w tym duża liczba czarnych pasów. Seminarium podzielone było na 3 panele treningowe, podczas których Mistrz skupił się na aspektach walki sportowej, układów formalnych oraz efektownych technikach specjalnych. Treningi przebiegały w świetnej atmosferze, a Mistrz zarażał uczestników uśmiechem oraz pozytywnym nastawieniem. Przez cały czas trwania seminarium hala wręcz kipiała energią! Niezapomnianym momentem było wspólne wykonanie układu Chon-Ji Tul przez wszystkich ćwiczących.

Organizatorami tego ogólnopolskiego wydarzenia były dęblińskie kluby – Dęblińska Szkoła Taekwon-do oraz Majster Team.

Najlepszym podsumowaniem i recenzją seminarium niech będą poniższe słowa niektórych uczestników.

Piotr Bernat, szkoleniowiec klubu DAN Świdnik i koordynator ITF Union Polska.

„Cieszę się, że powierzyliśmy organizację seminarium z mistrzem Juanito Arsol VIII dan klubom, które dopiero niedawno przystąpiły do ITF UNION. Dęblińska Szkoła Taekwon-do i Majster Team w osobach ich liderów Jarosław Bigos i Adam Majsterek zrobili świetną robotę organizacyjną. Cieszy mnie również niezwykle liczny udział uczestników z różnych miast, klubów i organizacji, dobra atmosfera tak na treningach, jak i poza nimi, wymiana doświadczeń, rozwój i zwykłe pogaduchy, na które w dzisiejszym zabieganym świecie tak często brakuje czasu.

Serdecznie gratuluję trójce uczestników, który uzyskali nowy, bądź potwierdzili w drodze egzaminu posiadany w innej organizacji stopień. Bernard Lipiński, Pawel Glowienka i Mariusz Kulik to nowe IV dany ITF Union, a prowadzony przez tego ostatniego Koniński Klub Taekwon – do to najnowsza szkoła członkowska organizacji… Tu ciekawostka – jest to jeden z nielicznych klubów, gdzie trenerem jest osoba ze stopniem nie tylko IV dan, ale także doktora habilitowanego.

Nasi goście – mistrz Juanito Arsol i jego partnerka Jenny Lewis to osoby niezwykle sympatyczne, z którymi po prostu chce się przebywać, trenować, rozmawiać… Oby jak najwięcej takich osób w światku TKD.

Niezwykle ucieszyło mnie, że na seminarium pojawił się Artur Suchy Osuchowski – człowiek, który mnie regularnie inspiruje, którego działania od lat obserwuję i podziwiam. Była kolejna okazja do rozmów, wymiany poglądów, ciekawych pytań, które rozwijają nie mniej niż udzielane z przekonaniem odpowiedzi. Jak niejednokrotnie podkreślał na seminarium mistrz Arsol – niezależnie od różnic, podziałów, organizacji łączy nas biały dobok taekwon-do, który powinien być symbolem pokoju, współpracy i harmonii. Drugą ważną wypowiedzią mistrza dla mnie było “nie przyjechałem tu zmieniać tego, co i jak robicie, ale przekazać wam cząstkę tego, co ja robię”…

Bernard Lipiński Szkoła Koreańskich Sztuk Walki “Yong”

“Poziom pozytywnych emocji po tym spotkaniu sięga zenitu. Organizacja seminarium stała na najwyższym poziomie. Zadbano o wszystkie szczegóły, uczestników oraz miłe akcenty również poza częścią oficjalną. Ogromna liczba uczestników, przyjacielska, serdeczna atmosfera i ogrom radości z czerpania inspiracji, treningu i dzielenia się doświadczeniami. Takie właśnie jest Taekwon-Do ITF! Każde seminarium cieszy, uczy, inspiruje. To jednak przebiło wszystko co było do tej pory.”

Paweł Głowienka Klub Sportów Walki GEDEON

“Szkolenie było dla mnie powiewem świeżości, ponieważ spojrzenie mistrza na Taekwon-do i trening sportów walki, było bardzo bliskie mojemu rozumieniu i doświadczeniu. Dziękuję za to! Myśl przewodnia seminarium dla mnie to: ciesz się Taekwon-do, szukaj istoty rzeczy, bądź wytrwały.

Taekwon-do to sztuka, więc jest piękne!”

Mikołaj Koźmiński Klub Sportowy Rocky

“Nasi zawodnicy mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w seminarium z Mistrzem Juanito Jr. Arsol VIII DAN. To wyjątkowe wydarzenie dostarczyło im nie tylko nowej wiedzy i umiejętności, ale także niezapomnianych chwil. Atmosfera była niesamowita!”

Klub Samuraj Wrocław

“Dziękujemy Dęblińska Szkoła Taekwon-do oraz Majster Team za świetne warunki do treningu oraz profesjonalną organizację wydarzenia.”

Jako organizatorzy niezmiernie cieszymy się, że udało nam się stanąć na wysokości zadania i zorganizować tak dobrą imprezę. Raz jeszcze pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nas w przygotowywaniu tego przedsięwzięcia, a w szczególności partnerom wydarzenia – Wyspa Wisła oraz Foto-Majster A. Majsterek – Dęblin.

Do zobaczenia następnym razem!

*

Obszerna galeria zdjęć z seminarium znajduje się na naszym facebookowym profilu:

https://www.facebook.com/tkd.deblin/posts/pfbid02LPR3Ghfqy94E8KPVZiAzPQA1LZjXXj9qYWmkgV6rGtNfdsDK8LzDjc8iWFtWmsSBl

.

.

.

.

Napisz do nas przez MESSANGERA