TRWA NABÓR DO GRUP POCZĄTKUJĄCYCH w sezonie 2019/20

TRWA NABÓR DO GRUP POCZĄTKUJĄCYCH w sezonie 2019/20

Trwa stały nabór do grup początkujących Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do

Nabór prowadzimy do sekcji w Dęblinie, Stężycy, Kłoczewie i Maciejowicach.

 

Zapraszamy dzieci od lat 5-6 oraz młodzież szkolną na treningi TAEKWON-DO do  grup początkujących w Dęblinie, Stężycy, Kłoczewie i Maciejowicach.

Jeśli jeszcze o nas nie słyszałeś(aś) poświęć chwilę czasu i przejrzyj zawartość tej strony. Odwiedź także nasz profil na FACEBOOKU, INSTAGRAMIE oraz YOUTUBE.

Przejrzyj zdjęcia, filmiki, poczytaj o tym co robimy i jakie sukcesy osiągamy.

Jesteśmy przekonani, że gdy troszkę bardziej nas poznasz z pewnością będziesz chcieć do nas dołączyć.

ZAPRASZAMY


Zapisać się można na 2 sposoby:

  • ZADZWOŃ 663 493 769
  • NAPISZ e-mail: jbigos3@op.pl

Poniższe filmiki doskonale oddają to jak trenujemy na codzień.


 

Więcej filmików na naszym kanale na YOUTUBE.

 


CO ROBIMY NA NASZYCH TRENINGACH?

Taekwon-do to sztuka walki i samoobrony, która umożliwia ćwiczącemu rozwój na różnych płaszczyznach. Można ją ćwiczyć  bez względu na wiek, płeć i stopień umiejętności fizycznych. Dolna granica wiekowa to 5 lat, górnej nie ma. Głównym kryterium jest chęć trenowania.

 

Dla najmłodszych w wieku 5 – 7 lat przygotowaliśmy program treningowy w formie gier i zabaw ruchowych oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych z elementami taekwon-do. Na zajęciach wykorzystujemy energię dzieci, aby przez zabawę uczyć i rozwijać. Dzięki specjalnemu doborowi różnorodnych ćwiczeń rozwijamy w dzieciach m.in. koordynację, równowagę, koncentrację i pamięć oraz umiejętność pracy w zespole. Zajęcia uczą również dyscypliny i dobrego zachowania.

Istotnym elementem treningu jest rozwój cech psychicznych. Jak wskazują badania, u dzieci trenujących taekwon-do występuje zwiększone poczucie odpowiedzialności i własnej wartości. Dzieciom ćwiczącym łatwiej: radzić sobie ze zdenerwowaniem, nawiązywać przyjaźnie, okazywać szacunek dla innych, unikać zagrożeń czy pozytywnie podchodzić do stawianych im wyzwań. Wielu lekarzy zaleca treningi taekwon-do zarówno dla dzieci pobudzonych – jako formę pozytywnego wyzbycia się nadmiaru energii, jak również dla dzieci nieśmiałych, które poprzez treningi zyskują więcej pewności siebie.

 

Zajęcia przeznaczone dla dzieci 8 – 11 lat rozwijają ogólną sprawność fizyczną oraz cechy takie jak: równowaga, koordynacja ruchowa, koncentracja, dyscyplina czy praca zespołowa. Dzieci trenując mile spędzają czas na zabawach ruchowych, grach sprawnościowych oraz nauce podstawowych technik samoobrony i Taekwon-do.

Poprzez proponowane przez nas zajęcia dzieci wyrabiają w sobie nawyki prowadzące do zdrowego stylu życia. Uczą się także zasad Taekwon-do takich jak: uprzejmość, uczciwość, wytrwałość, samokontrola i odwaga. Intensywność treningów dostosowana jest zawsze do poziomu przygotowania fizycznego dzieci.

 

Szkolenie młodzieży (12 lat+) i dorosłych to typowe zajęcia Taekwon-do. Ćwiczący poddani są intensywnym treningom, których celem jest uzyskanie ponadprzeciętnej sprawności fizycznej, poprawa kondycji oraz gibkości, uzyskanie przydatnych umiejętności z zakresu samoobrony. Ćwiczący uczą się również pokonywać swoje słabości i lęki np. poprzez uczestnictwo w rywalizacji sportowej.

Wraz z rozwojem fizycznym i psychicznym trenującego Taekwon-do, wzrasta poziom zaawansowania ćwiczeń oraz wyzwań, jakie są przed nim stawiane oraz następuje wzrost wiedzy na temat Taekwon-do oraz dojrzewanie mentalne i emocjonalne. Trenujący  pokonuje kolejne etapy treningu Taekwon-do zdobywając coraz wyższe stopnie wtajemniczenia (pasy). Efektem kilkuletnich, ciężkich treningów jest wyszkolenie prowadzące do mistrzostwa (czarnego pasa).

Nasze zajęcia przyczyniają się do rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży oraz zapewniają zdrowie fizyczne i dobre samopoczucie psychiczne. Ponadto mobilizują do wzmożonego wysiłku i ciągłego rozwoju. Zachęcają ćwiczących do racjonalnego stawiania sobie coraz to nowych celów życiowych (odciągając tym samym od nałogów i uzależnień) poprzez pokonywanie trudności codziennego treningu i zdobywanie kolejnych stopni szkoleniowych oraz oswajają z niepowodzeniami i porażkami. Treningi Taekwon-do zapobiegają agresji u dzieci i młodzieży poprzez naukę na zajęciach szacunku dla samego siebie i drugiego człowieka, zachęcanie do niesienia pomocy innym i budowanie atmosfery przyjaźni wśród trenujących.

Dzięki temu wszystkiemu łatwiej przezwyciężysz problemy w życiu codziennym, w szkole, w pracy, w stresującej lub niebezpiecznej sytuacji.

 

Napisz do nas przez MESSANGERA