EGZAMIN na stopnie szkoleniowe 2024

Prosimy o dokładne zapoznanie się z komunikatem dotyczącym nadchodzącego egzaminu na stopnie szkoleniowe!

.

W SOBOTĘ 18 maja 2024 odbędzie się w Dęblinie na naszej sali gimnastycznej SP nr 3 (ul. Tysiąclecia 25) egzamin na stopnie szkoleniowe – z przyczyn zewnętrznych jest to jedyny termin, w którym możemy przeprowadzić taki egzamin. Ze względu na przewidywaną sporą ilość zdających egzaminy w części praktycznej odbywać się będą bez udziału publiczności, rodzice bedą mogli uczestniczyć w ceremonii nadania nowych pasów pod koniec każdej z sesji egzaminacyjnych.

Prosimy na punktualne przybycie wg poniższego harmonogramu.

Haromonogram egzaminu:

9.00 – 11.00 – egzamin na 9 – 8 cup ( półżółte i żółte pasy)

11.00 – 13.00 – egzamin na 7 – 5 cup (półzielone, zielone, półniebieskie pasy)

13.00 – 15.30 – egzamin na 4 – 1 cup (od niebieskiego do półczarnego)

Kto może zgłosić chęć zdawania na egzaminie?

Chęć przystąpienia do egzaminu na kolejny stopień w TAEKWON-DO może zgłosić każdy ćwiczący w Dęblińskiej Szkole Taekwon-do, który regularnie uczęszczał na treningi taekwon-do, ale pod warunkiem, że w dniu egzaminu :

 • minie ok. 4 miesiące od ostatniego zdawania na pas (dotyczy wszystkich posiadaczy stopni od białego do półniebieskiego)
 • minie co najmniej 8 miesięcy od ostatniego zdawania na pas (dotyczy wszystkich posiadaczy niebieskiego i wyższego pasa)

O ile stopni można zdawać?

 • wszyscy, którzy nie mają jeszcze żadnego pasa mogą zgłosić się do zdawania maksymalnie o 2 stopnie (na 9 kup – półżółty pas)
 • wszyscy, którzy mają biały pas mogą zgłosić się do zdawania maksymalnie o 2 stopnie (na 8 kup – żółty pas)
 • wszyscy, którzy mają półżółty pas mogą zgłosić się do zdawania maksymalnie o 2 stopnie (na 7 kup – półzielony pas)
 • wszyscy posiadacze żółtego i wyższego pasa mogą zgłosić się do zdawania maksymalnie o 1 stopień

Oczywiście warunkiem ubiegania się o kolejny stopień jest dostateczne opanowanie wszystkich ćwiczeń egzaminacyjnych wynikających z WYMAGAŃ EGZAMINACYJNYCH (kliknij tu, aby zobaczyć wymagania)

!!! Proszę zwrócić uwagę, że na stronie WYMAGANIA EGZAMINACYJNE w nagłówku każdego stopnia jest link zatytułowany KLIKNIJ TU, ABY OTWORZYĆ STRONĘ Z POMOCNICZYMI MATERIAŁAMI VIDEO NA TEN STOPIEŃ. Klikając w ten link można na filmikach zobaczyć kopnięcia, układy i inne ćwiczenia obowiązujące na dany stopień i powtarzać je w domu – do czego zachęcamy przed egzaminem (szczególnie początkujących) !!!

W nagłówku strony WYMAGANIA EGZAMINACYJNE jest także do pobrania Książeczka z teorią dla ćwiczących w formacie pdf, z której kandydaci na pasy uczą się teorii taekwon-do niezbędnej na egzamin.

Uwaga! Osoby przystępujące do egzaminu na pasy od niebieskiego w górę zobowiązane są przygotować we własnym zakresie deski do rozbić:

 • na niebieski pas 5 desek (3 na egzamin + 2 do próbnych rozbić podczas treningu)
 • na półczerwony pas 5 desek
 • na czerwony pas 7 desek
 • na półczarny pas 9 desek

Deska z sosny o wymiarach 30cm na 30cm i grubości:

 • 0,8 cm dla osób do 12 roku życia
 • 1cm dla osób od 12 do 14 roku życia
 • 1,5cm dla osób od 14 do 18 roku życia
 • 2cm dla dorosłych

Jak zgłosić się do egzaminu?

Osoby chętne do zweryfikowania swoich umiejętność podczas egzaminu muszą do 20 kwietnia 2024 (sobota) wypełnić i wysłać poniższy formularz zgłoszenia do egzaminu ( w przypadku osób niepełnoletnich formularz wypełnia rodzic): https://forms.gle/giBHb3oEa3cVezkcA

Opłata egzaminacyjna

Opłatę egzaminacyjna (wg regulaminu egzaminacyjnego dostępnego na stronie https://www.tkd.net.pl/regulamin-egzaminu/) uzależniona jest od tego na jaki stopień się zdaje oraz czy zdaje się o 1 czy 2 stopnie – tabela poniżej.

Opłatę egzaminacyjną należy wnosić do końca kwietnia 2024, bezpośrednio do trenera w gotówce lub przelewem na konto: 48 2910 0006 0000 0000 0328 7330

Napisz do nas przez MESSANGERA