Egzamin na biały pas dla początkujących

W czwartek 28 października, o godzinie 16.00, odbędzie się w Dęblinie (ul. Tysiąclecia 25) egzamin na biały pas dla wszystkich początkujących, z grup Dęblińskich – P1 i P2 oraz dla początkujących ze Stężycy i Kłoczewa.

W tym dniu początkujący nie mają tradycyjnego treningu, a jedynie egzamin, który potrwa około godziny.

Egzamin na biały pas jest prostym egzaminem „rejestracyjnym”.

Będzie składał się on z dwóch części: praktycznej i teoretycznej. W części praktycznej będzie sprawdzana przede wszystkim  umiejętność reagowania na podstawowe komendy treningowe, zaś na części teoretycznej – podstawowa wiedza o taekwon-do  (4 stronicowa broszura na biały pas, którą ćwiczący otrzymali na zajęciach).

Jeśli broszura została zagubiona można ją pobrać pod tym linkiem (interesują nas tylko 4 pierwsze strony).

Całość egzaminu będzie przeprowadzona na zasadzie krótkiego treningu. PROSZĘ SIĘ NIE BAĆ! – to naprawdę prosty egzamin. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać (oczywiście poza teorią), należy go potraktować jak zwykły trening.

W związku z egzaminem proszę o uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 50zł bezpośrednio do swojego instruktora do 21 października (o opłacie wpisowej była mowa na karcie INFORMACJE O PŁATNOŚCIACH otrzymanej przy rozpoczynaniu treningów).

Po egzaminie każdy ćwiczący otrzyma certyfikat, a w terminie późniejszym również legitymację Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF potwierdzającą nadany stopień. Każdy posiadacz białego pasa uprawniony jest do noszenia doboku (ubrania treningowego).

Doboki można kupować „na własną rękę” (koniecznie musi to być dobok do taekwon-do ITF) lub zamawiać poprzez instruktora (również do 21 października – dojdą wówczas do nas do czasu egzaminu) podając przy tym rozmiar doboku/wzrost ćwiczącego i uiszczając odpowiednią kwotę.

Rozmiary doboków jak w tabeli poniżej (doboki na 120cm są również dostępne, ale zamawiamy je z innego źródła niż poniższe).

Cena doboku 120zł –  względu na rozmiar (doboki są od razu z białymi pasami).

UWAGA! Na tym etapie treningu strój nadal nie jest obowiązkowy – można go już nosić, ale równie dobrze można nadal trenować w dotychczasowym stroju.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących egzaminu czy doboku proszę o kontakt pod numerem telefonu 663 493 769

Napisz do nas przez MESSANGERA