Najważniejsze informacje w związku z planowanym egzaminem na biały pas dla początkujących

KILKA SŁÓW O EGZAMINIE

W czwartek 27 października, o godzinie 16.30, odbędzie się w Dęblinie (ul. Tysiąclecia 25) egzamin na biały pas dla wszystkich początkujących, z grup Dęblińskich – P1 i P2 oraz dla początkujących ze Stężycy i Kłoczewa.

W tym dniu początkujący nie mają tradycyjnego treningu, a jedynie egzamin, który potrwa około godziny.

Egzamin na biały pas jest prostym egzaminem „rejestracyjnym”.

Będzie składał się on z dwóch części: praktycznej i teoretycznej. W części praktycznej będzie sprawdzana przede wszystkim  umiejętność reagowania na podstawowe komendy treningowe, zaś na części teoretycznej – podstawowa wiedza o taekwon-do  (4 stronicowa broszura na biały pas, którą ćwiczący otrzymali na zajęciach).

Jeśli broszura została zagubiona można ją pobrać pod tym linkiem (interesują nas tylko 4 pierwsze strony).

Całość egzaminu będzie przeprowadzona na zasadzie krótkiego treningu. PROSZĘ SIĘ NIE BAĆ! – to naprawdę prosty egzamin. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać (oczywiście poza teorią), należy go potraktować jak zwykły trening.

W związku z dużą ilością początkujących taekwondoków, którzy będą przebywać na sali podczas egzaminu, nie przewidujemy wstępu dla publiczności. Przebieg egzaminu będzie udokumentowany na zdjęciach, które później będą dostępne na naszych stronach internetowych.

OPŁATA WPISOWA

W związku z egzaminem proszę o uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 50zł bezpośrednio do swojego instruktora do 20 października (o opłacie wpisowej była mowa na karcie INFORMACJE O PŁATNOŚCIACH otrzymanej przy rozpoczynaniu treningów).

DOKUMENTY POTWIERDZAJĄCE ZDANY EGZAMIN

Po egzaminie każdy ćwiczący otrzyma certyfikat, a w terminie późniejszym również legitymację Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF potwierdzającą nadany stopień.

STROJE TRENINGOWE – DOBOKI

Każdy posiadacz białego pasa uprawniony jest do noszenia doboku (ubrania treningowego).

Doboki można kupować „na własną rękę” (koniecznie musi to być dobok do taekwon-do ITF) lub zamawiać poprzez instruktora podając przy tym rozmiar doboku/wzrost ćwiczącego i uiszczając odpowiednią kwotę.  

Cena doboku 150zł –  bez względu na rozmiar (doboki są od razu z białymi pasami).

Ze względu na ograniczoną ilość doboków w sklepie internetowym, kolejność zamówień może mieć znaczenie.

Rozmiary doboków jak w tabeli poniżej.

Aby dobrać optymalny rozmiar doboku najlepiej zmierzyć wzrost dziecka. I tak dobok na 120cm (115-124cm wzrost), dobok na 130cm (125-134cm wzrostu), dobok 140cm (135-144cm) itd. Po zakupie BIAŁY PAS należy skrócić tak, aby po jednokrotnym obwiązaniu wokół pasa i zawiązaniu supła, końcówki pasa zwisały równomiernie z 2 stron do połowy uda.

UWAGA! Na tym etapie treningu strój nadal nie jest obowiązkowy – można go już nosić, ale równie dobrze można nadal trenować w dotychczasowym stroju.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących egzaminu czy doboku proszę o kontakt pod numerem telefonu 663 493 769

Napisz do nas przez MESSANGERA