Nadia Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Europy w Taekwon-do ITF w Liverpoolu!

W dniach 24-30.04.2017 w Liverpoolu (Anglia) odbywały się Mistrzostwa Europy w Taekwon-do ITF, w których wystartowało ponad 800 zawodników z 24 krajów. Podczas turnieju Nadia Dąbrowska z Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do wywalczyła brązowy medal w walkach do 30kg.

Nadia podczas Mistrzostw stanęła na wysokości zadania i zaprezentowała się bardzo wysokim poziomie, zarówno w walkach jak i układach formalnych.
W walce o wejście do finałuł kategorii do 30kg stoczyła bardzo zacięty i wyrównany pojedynek z reprezentantką Bułgarii, niestety nieznacznie przegrała i musiała zadowolić się brązem – z czego i tak się bardzo cieszymy.
Mało zabrakło do tego, aby dołożyła drugi medal w układach formalnych. Niestety, pomimo bardzo dobrych występów na macie, minimalnie przegrała pojedynek o wejście do strefy medalowej z reprezentantką Rosji.

Barwy naszego kraju reprezentował również inny zawodnik klubu – Mikołaj Dąbrowski.

Mikołajowi również należą się słowa pochwały, bo pomimo iż w pierwszym pojedynku został bardzo boleśnie kontuzjowany przez swojego przeciwnika, dzielnie dokończył walkę na krok nie ustępując rywalowi. Kontuzja oczywiście sprawiła, że nie był w stanie zaprezentować swoich możliwości na 100 procent. A szkoda…

A oto jak na gorąco wyjazd wspominają w/w zawodnicy:

Mikołaj ” Wyjazd bardzo mi się podobał, pierwszy raz leciałem samolotem. Żałuję, że nie udało mi się wywalczyć medalu, bo dużo ćwiczyłem i po zawodach w Kołobrzegu, czułem, że jestem w dobrej formie. Jednak kontuzja doznana w pierwszej walce uniemożliwiła mi dobry występ na Mistrzostwach”

Nadia“Mistrzostwa Europy w Liverpoolu to niezapomniane przeżycie. A medal to spełnienie moich marzeń i motywacja, żeby trenować jeszcze więcej, bo poziom innych zawodników jest naprawdę bardzo wysoki. Na zawodach najbardziej zaskoczyły mnie występy kategorii “złotych” seniorów – nie widziałam wcześniej walk pań i panów w wieku moich dziadków.”